Horolezecké – boulder závody na Čtyráku

Horolezecké – boulder závody na Čtyráku

SaSM – DDM ČB se věnuje celé řadě volnočasových zájmových aktivit. Nedílnou součástí jsou též aktivity sportovní. Jejich rozmanitost je důležitá. Již několik let Středisko realizuje velmi oblíbené a naplněné horolezecké kroužky. K tomu využíváme místní tělocvičnu s horolezeckou stěnou, která odpovídá bezpečnostním předpisům. S rostoucí profesionalitou horolezeckých kroužků, se jejich účastníci reprezentují také na horolezeckých závodech.

Snažíme se rozšířit a zkvalitnit nabídku veřejně přístupných sportovních aktivit na území Jihočeského kraje. Proto jsme se rozhodli v rámci našeho Střediska také pořádat horolezecké  – boulder závody, které proběhly dne 6. 2. 2010 na lezecké stěně v tělocvičně Střediska. Cílovou skupinou byli amatérští lezci, věk neomezen.

Přínos horolezeckých boulder závodů v centru jihočeské metropole spatřujeme jednak v prezentaci – bude se o nás více vědět mezi lezeckou základnou, dále v Českých Budějovicích, kde je základna celkem široká, ale také v rámci dalších lokalit, kde se tomuto sportu aktivně věnují. Dále je důležitý přínos přímo pro účastníky závodů – často je to jejich první možnost srovnání se s jinými lezci a poznání závodní atmosféry. Pro zkušenější lezce pak jsou samotné závody výzvou.


Tento Projekt je spolufinancován Krajským úřadem Jihočeského kraje .