Zájmové kroužky o prázdninách? Ano, ale ve znamení výletů.

Salesianske_stredisko_mladeze_primestak_nejmensi_096V letošním roce jsme nabídli již třetí ročník salesiánského příměstského tábora pro děti předškolního věku. Z řad dětí navštěvujících Zájmové kroužky Salesiánského střediska jsme přijali 19 dětí ve věku 3 – 7 let, a i přesto jsme museli odmítat další zájemce. Na starost si tuto „smečku“ vzali 2 zaměstnankyně a 3 dobrovolníci Salesiánského střediska.

Týden od 18. do 21. 7. 2016 jsme prožili ve znamení výletů. Cestovali jsme autobusem na Hlubokou nad Vltavou, kde jsme prožili první den na venkovním hřišti. Asi největší atrakcí pro děti bylo čvachtání ve vodě – počasí nám opravdu přálo. Druhý den se děti vyřádily v oblíbeném hřišti Panda funpark. Opět autobusem jsme se třetí den přiblížili zvířátkům v Zoo Ohrada a toužili jsme si zaplavat s kachnami nebo si alespoň postát ve vodě s plameňáky. Poslední den jsme se zpotili v Hřišti Bezbot a po dobrém obědě si hráli na salesiánské zahradě.

Čtyři dni utekly jako voda a tak jsme se museli rozloučit a rodičům vrátit jejich ratolesti – vydováděné, unavené a spokojené.

Tedy děkujeme rodičům, že nám půjčili své děti – jedině proto teď máme spoustu společných prázdninových zážitků. A tak se máme příští rok zase na co těšit!

Autor: Kamila Urbanová


Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

MagistratCB