Víkend v duchu Svatovojtěšské pouti

Posledním dubnovým víkendem (27. – 28. 4. 2013) navázali Salesiáni Dona Boska na znovu oživenou tradici Svatovojtěšských poutí. Salesiánské středisko mládeže, Farnost Sv. Vojtěcha, dobrovolníci a příznivci salesiánského díla v Českých Budějovicích připravili v rámci 2. ročníku Svatovojtěšské pouti bohatý kulturní, vzdělávací a zábavný program.  

Samotné oslavy začaly sobotním Svatovojtěšským koncertem. V podvečer hlavní pouti se kostel sv. Vojtěcha zaplnil návštěvníky napříč všemi věkovými kategoriemi. Koncert sboru a orchestru z Velešína, který se díky své velikosti málem nevešel ani do přední části kostela, byl zahájen muzikálem J. Uhlíře „Budulínek“. Tento muzikál společně s dětmi z hudební školy Vojtěch nacvičil učitel a dirigent Z. Zavičák. Budulínek překvapil všechny přítomné nejen výbornou hudební kvalitou a obsazeností jednotlivých rolí, ale i dokonalými kulisami a kostýmy. Videozáznam z tohoto představení můžete zhlédnout zde.

Nedělní bohoslužba, vedená českobudějovickým kazatelem P. Josefem Prokešem, byla příjemným setkáním farníků a oživení každonedělního shromáždění. Svými lidově pojatými myšlenkami nad evangeliem sv. Jana J. Prokeš oslovil a inspiroval všechny přítomné věřící.

Po slavnostním svatovojtěšském požehnání patřilo nedělní odpoledne i navzdory chladnějšímu počasí již tradičně všem příznivcům salesiánského díla v Českých Budějovicích. Program byl připraven napříč všemi věkovými kategoriemi. Pro děti se nabízela Vojtíškova olympiáda, opičí dráha, skákací trampolína, dětský koutek, chůdy a mnoho dalších disciplín. Jak se již stalo dobrou tradicí, nechybělo ani Divadlo pana Kyselky. Při představení „O hodných kůzlátkách“ se tělocvična Střediska do posledního místa zaplnila zvědavými dětmi a jejich rodiči. Ten, kdo se zajímal o něco reálnějšího, měl možnost navštívit přednášku Olgy Švecové, která prožila jeden celý rok v Africe na misiích jako salesiánská dobrovolnice. Dobrá káva a čaj v baru Střediska vybízela k posezení a setkání, kterého využili zvláště starší návštěvníci poutě. K dobré zábavě přispívalo samozřejmě i dobré pivečko, grilované klobásky, moderátorská dvojice Petr & Petr (Konrád – Mezera) a hudební skupina 4D band.

Celá Svatovojtěšská pouť, kterou pro širokou veřejnost připravovalo velké množství organizátorů a dobrovolníků, opět nabídla možnost zajímavě prožitého víkendu. Věříme, že zájem o organizaci i účast veřejnosti na Svatovojtěšské pouti bude i v následujících letech stále vzestupný.