Ve stopách zlatého tygra

V sobotu 5. 5. 2012 jsme se s dětmi, se kterými se vídáme na Volnočasových aktivitách na sídlišti Máj, dopoledne sešli na nádraží, rozloučili se s rodiči a vyjeli expresem do základního tábora v Borovanech, kde započala naše expedice Ve stopách zlatého tygra. Po příjezdu jsme si sedli do trávy a namalovali si obličeje podle zvířat, které jsme měli při své cestě vidět. Po příchodu do lesa jsme se vydali stopovat a pozorovat vzácného jelena. Účastníci expedice byli šikovní a dokázali se nepozorovaně připlížit na pár metrů od jelena. Později při cestě účastníci expedice potrénovali svůj sluch, který je v džungli velmi potřebný a zkusili poslepu přijít na místo, kde volala antilopa. Během expedice jsme byli svědky nebývalého souboje dvou tlup medvědů, kteří bojovali o jeskyni. Jak se začaly stahovat mračna, dorazili jsme do cíle naší výpravy. Při východu z lesa se před námi objevil park exotických zvířat, kde jsme našli tolik obdivovaného zlatého a k tomu i bílého tygra. V parku byla k vidění pozoruhodná zvířata jako velbloud, opice, medvěd, vlci, želva a spousta jiných. Viděli jsme krmení šelem a nejvíce se nám líbil lev, který byl jak na trní a snažil se k nám podhrabat. Vskutku velká číča.

Na zpáteční cestu nám vydatně pršel monzunový déšť a tak jsme se vydali přímou cestou zpět do základního tábora. Nebyl čas ptát se kdo je kdo! Vzájemně jsme si půjčili nezbytnou výbavu na přechod džunglí. Dádovi jsme vyrobili provizorní pláštěnku z igelitové tašky a kličkovali mezi obrovskými kapkami. Když jsme utekli lijáku, dorazili jsme do základního tábora a měli čas ještě na občerstvení před odjezdem expresem zpět do civilizace.

Na nádraží jsme se přivítali s rodiči a členové výpravy se rozprchli do svých domovů, aby se prohřáli v horké vodě a zbavili se pijavic na těle přisátých. Co se ale nestalo!? Vedoucí při cestě domů potkali neúprosnou ZOMBIE …

 

Autor: Luděk Beneš