Vánoční setkání dobrovolníků Salesiánského střediska

Salesianske_stredisko_mladeze_vanocni_setkani_dobrovolniku_033

Ve středu 16.12. uspořádalo Salesiánské středisko mládeže ČB vánoční večírek pro své dobrovolníky. Jedná se o tradiční akci, podobná se koná ještě na konci školního roku, která slouží především jako poděkování za dobrovolnickou činnost, díky které může Salesiánské středisko mládeže fungovat.

Vánoční večírek proběhl v původním sídle Salesiánů ve Čtyrech Dvorech. Pro dobrovolníky bylo připraveno občerstvení s vánočním punčem, živá hudba, zábavný program a malé vánoční dárky. Akce se zúčastnilo přibližně 30 dobrovolníků i zaměstnanců, večírek začal v sedm hodin večer a po celou dobu konání akce panovala veselá vánoční nálada.

„Chod Salesiánského střediska mládeže do velké míry stojí na dobrovolnících. Proto se snažíme pro ně udělat maximum, aby se v našem středisku cítili opravdu dobře a práce je bavila. Kromě jiných menších setkání či školení a přednášek na zajímavá témata je takový večírek největší odměnou. Podarujeme dobrovolníky malým vánočním dárkem, ale především takovýmto setkáním utužujeme vzájemné vztahy a rodinnou atmosféru, kterou se naše středisko vždy pyšnilo,“ vysvětluje koordinátor dobrovolníků Mgr. Petr Kuba.

„Udržování pevných přátelských vztahů je pro nás stěžejní. V Salesiánském středisku mládeže evdujeme zhruba sto dobrovolníků a snažíme se, abychom se všemi měli pokud možno vřelý vztah. Bez toho by totiž naše práce tak trochu ztrácela smysl,“ zakončuje koordinátor.

Pokud byste se do dobrovolnické činnosti v Salesiánském středisku mládeže chtěli také zapojit, obraťte se na koordinátora dobrovolníků  Mgr. Petra Kubu tel: 731 604 361 / e-mail: petr.kuba(at)sasmcb.cz