Už i předškolní děti objevují tajemství příměstských táborů

V minulém roce jsme nabídli historicky první salesiánský příměstský tábor pro děti předškolního věku. Po loňském velikém úspěchu jsme na letošní příměšťák přijali 25 dětí ve věku 3 – 7 let, a i přesto jsme museli odmítat další zájemce. Na starost si tuto „smečku“ vzali 3 zaměstnanci a 3 dobrovolníci Salesiánského střediska. Salesianske_stredisko_mladeze_Pohadkove vylety_primestsky tabor_022

Týden od 13. do 17. 7. 2015 jsme prožili ve znamení výletů. Cestovali jsme vlakem do Protivína a tam navštívili Krokodýlí zoo. Autobusem jsme se přiblížili zvířátkům v Zoo Ohrada a díky krásnému počasí jsme se mohli čvachtat v Mydlovarském rybníku. Samozřejmě v programu nechyběla ani dvě – dětmi velmi oblíbená – místa, a to Panda funpark a Hřiště Bezbot.

Pět dní uteklo jako voda a po pátečním odpoledni, stráveném na salesiánské zahradě, jsme rodičům vrátili jejich ratolesti vydováděné, unavené a spokojené. Tedy děkujeme rodičům, že nám své děti půjčili – jedině proto teď máme spoustu společných prázdninových zážitků. A tak se máme příští rok zase na co těšit!

autor:Kamila Urbanová