Tampír – místo pro relaxaci a odpočinek

Že vám to nejde dohromady?   Tampír a relaxace?   Nebo dokonce odpočinek?

Ale ano, je tomu tak!

Díky mnoha nadšeným brigádníkům se táborová základna Tampír v Novohradských horách mění přímo před očima.

Tampír je objekt, který Salesiánům za symbolickou cenu odkázal P. Jan Tampír asi před 15ti lety. Tento objekt s malebným okolím se využívá především na letní chaloupky (tábory) a během roku na různé akce pro Středisko, farnost nebo vysokoškoláky.

Pokud si pamětníci vzpomínají na staré zatuchlé místnosti, koupelnu s rezavou vodou a zapáchající „rybníček“ za chalupou, dnes je to vše už dávná minulost. Za zmínku by jistě stálo zmínit několik novinek, jako jsou nové podlahy, podhledy, kuchyně, vybudování nového rybníku s přilehlou „plážičkou“ atd. Během školního roku se zde uskutečnilo více jak 10 brigád, kterých se zúčastnilo velké množství brigádníků z řad salesiánů, salesiánů spolupracovníků, farníků, animátorů, zaměstnanců Střediska a jiných dobrovolníků.

Jak už je dobrým zvykem, na pravidelných brigádách nechyběly ani děti – Tampír je totiž ideální místo pro rodiny s dětmi. De facto zde neplatí žádné věkové omezení. Zatímco nejmenší brigádníci pracovali na „svém resortu“ – pískovišti, ti nejstarší a nejzkušenější se starali o hladové žaludky ostatních pracantů. Spolupráce, nadšení a radost ze společného díla byla vidět na každém kroku.

Brigády na Tampíru v Novohradských horách začínají vždy v 7.30 před Salesiánským střediskem mládeže (E. Destinové 1, ČB)  a končí cca v 19 hod. Vždy je dobré svoji účast potvrdit alespoň 1 den předem Tomáši Rádlovi.

K obědu se podává vždy vydatná polévka a po práci pak společně opékáme buřty. Během celého dne je k dispozici pití a dobroty sladké i slané (co kdo přiveze). Na Tampíru můžete zůstat i přes noc a zorganizovat si nějakou oslavu nebo jen tak posedět u ohně. Bývá zde příjemná atmosféra. Navíc každý brigádník, který odpracuje na Tampíru 1 den brigády, má nárok na 1 bezplatnou noc pro sebe i rodinné příslušníky.

Rekonstrukce Tampíru bude pokračovat i v následujícím školním roce, práce je dost – venku i vevnitř. Za každý pár rukou, který se nám rozhodne pomoci, budeme upřímně vděčni.

Všem moc děkujeme za pomoc a vytváření krásného společenství a těšíme se na pokračování brigád i v příštím školním roce.

Tomáš Rádl a salesiáni spolupracovníci

V případě zájmu se prosím hlaste u Tomáše Rádla (ředitel Střediska):

E-mail: tomas.radl(at)sasmcb.cz

Tel: 731 600 060

Termíny brigád ve školním roce 2013/2014:

31. 7. 2013

3. 8. 2013

21. 9. 2013

12. 10. 2013

9. 11. 2013

22. 3. 2014

12. 4. 2014

17. 5. 2014

14. 6. 2014