Strezor 2009 – nevšední zážitek

Nevšední zážitek. To je hlavní účel této výborné akce, jejíž třetí ročník proběhl ve dnech 27. – 29. 11. 2009 na Kvildě. Podzimní Šumava nás přivítala na tuto dobu poměrně teplým počasím a beze sněhu. Ale i bez bílého kabátu byla krásná a počasí dovolilo absolvovat velmi precizně připravený, nevšední program.
Hledali jsme vztah mezi „Já“ a „Ty“, ujasňovali si své životní cíle ve ztemnělé šumavské krajině, po ránu hledali řešení zapeklitých problémů a následně navštěvovali vzdálené kraje za účelem získání klíče k šifře. Nechyběly ani chvíle ticha, rozjímání a modliteb, včetně lehce netradiční nedělní mše. Sobotní večer byl ve znamení filmové tvorby a dabingu, završený slavnostním předáváním cen na festivalu v Cannes, letos výjimečně přesunutém na Kvildu :-) Obleky pánů a krásné šaty dam dodaly večeru patřičnou atmosféru. Před odjezdem domů jsme byli pohoštěni ve stylové kavárně s příjemnou obsluhou, velkým výběrem a doprovodným programem.
O veškeré stravování a pohoštění se postaralo trio výborných kuchařů a o program pětice skvělých vedoucích. Vše bylo úžasně promyšleno, připraveno i zrealizováno, za což patří všem organizátorům obrovský dík.

Vojtěch Krška