STAN získal cenu na filmovém festivalu

Mezi velké úspěchy filmařského kroužku se jistě zlatým písmem zapíše ocenění komedie STAN na mezinárodním festivalu JUNIORFILM. Na tento filmový festival amatérských filmařů, který se konal 18.  a 19. 3. 2011 ve Dvoře Králové nad Labem,  se vydala v pátek ráno  5-ti členná skupina mladých filmařů.

Komedie STAN odbornou porotu natolik zaujala, že ji poslala do užšího výběru, kde získala 2. místo ve své kategorii do 11 let. Dalším oceněním pro tento snímek a pro samotné autory byla cena Českého rádia 2 – Praha. Posluchači ČRo 2, pořadu Domino, mohli na webových stránkách hlasovat. Snímek STAN získal více než polovinu všech došlých hlasů.

Děti měly radost nejen z cen a ocenění, ale mezi velké zážitky patřila také návštěva „kostnice“ v městě Kutná Hora, prohlídka města Dvůr Králové nad Labem a samotný průběh festivalu ve velkém kině Svět.

Na tomto místě se jistě sluší poděkovat všem, kteří komedii STAN dali svůj hlas a celkově podporují mladé filmaře našeho Střediska a fandí jim.

Rozhovor s mladými filmaři odvysílaný v  pořadu DOMINO ČRo2 – Praha v pondělí 21.3.2011 si můžete poslechnout zde. Oficiální fotografie z  festivalu JUNIORFILMU Vám přinášíme zde.