Salesiánský ples se stane nocí splněných přání

Po jubilejním 25. ročníku Salesiánského plesu pokračují organizátoři s tradicí českobudějovického Salesiánského plesu i v letošním roce.

26. Salesiánský ples se uskuteční v sobotu 11. 2. 2017 od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích. Záštitu nad touto kulturní akcí převzal Ing. Jan Bartošek, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR.

Salesiánský ples je považován za jednu z největších akcí salesiánského díla zde na jihu Čech. Na jeho přípravě několik měsíců spolupracují zástupci místní Salesiánské komunity, farnosti, střediska mládeže, vysokoškolského společenství a společenství salesiánů spolupracovníků.

Českobudějovický salesiánský ples s 25-letou tradicí je právem považován za vůbec nejdéle trvající salesiánský ples v celé České republice.

Za dobu své existence si Salesiánský ples ve svém regionu vybudoval pevné místo a patří mezi každoroční plesovou tradici. Jeho originální a vždy překvapující program se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity. Je nejen místem hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi.

Pro letošní ročník si pořadatelé zvolili ústřední témata „PŘÁNÍ – SEN“, a tak se díky tomuto tématu stane večer na 26. Salesiánském plese nocí splněných přání. Jak mohou své přání návštěvníci plesu organizátorům sdělit?

Zde jsou pravidla k této výzvě:

 • přání musí být splnitelné
 • každý návštěvník (majitel vstupenky) má právo si přát jedno přání
 • každé přání musí být označeno číslem vstupenky (číslo stolu a židle např. 12/03) a telefonním číslem  (pro případ obdarování)
 • vstupenku je nutné si uchovat pro případ pozdější kontroly
 • přání můžete odevzdat buď na lístečku (viz letáček s pravidly, který jste obdrželi při koupi vstupenky) na recepci Střediska „Čtyrák“ nebo zaslat e-mailem: prani.ples@seznam.cz

Organizátoři si vyhrazují právo zveřejnit jednotlivá přání v rámci 26. Salesiánského plesu, dále si vyhrazují právo, že všechna přání nemusí být splněna.

Už nyní je ale jasné, že nebude možné splnit přání všech návštěvníků, proto to nebudou jen samotní organizátoři, kdo budou plnit přání druhým, ale i samotní návštěvníci budou moci splnit přání jeden druhému. Někdo splní Vaše přání, Vy můžete splnit přání někomu jinému. 

ples_plakat_2017_web_aktKromě noci splněných přání slibují organizátoři i letos jedinečný a originální program. Už samotné předtančení se ponese v rychlém a moderním stylu, postará se o to taneční studio DANCELINE České Budějovice a studenti JU.

Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina GLOBUS z Hluboké nad Vltavou. Díky vřelým ohlasům z minulého roku i letos zařadili pořadatelé do programu disco party v podání DJ Jiřího Ježka, moderátora Hitrádia FAKTOR. Chybět nebude ani půlnoční překvapení skupiny APALUCHA a bohatá tombola.

Dobrým zvykem na Salesiánském plese se stalo věnovat výtěžek z tomboly na vítězný projekt, který sami určí návštěvníci plesu. Ti budou mít  možnost opět vybírat ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi.

 

A ze kterých projektů budou moci návštěvníci plesu vybírat?

 •   renovace a vybavení společenské (barové) místnosti na „Čtyráku“
 •   rekonstrukce sociálního zařízení ve Školícím a vzdělávacím středisku Kvilda
 •   vybavení (lavice, stoly…) párty stanu pro velké společenské akce a setkávání

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci Střediska na Čtyráku (Emy Destinové 1):

 • pondělí  – čtvrtek (8:30 – 19:00 hod.)
 • pátek (8:30 – 12:00 hod.)
 • každou neděli od 11:00 – 11:30 hod.

Cena vstupenky je 250,- Kč / studenti 150,- Kč (po předložení studentského průkazu).

 

Jednou z možností, jak tuto akci podpořit, je Váš dar v podobě cen do tomboly. Necháváme na Vás, jaké předměty, poukazy nebo materiály do tomboly poskytnete. Pokud se rozhodnete Salesiánský ples podpořit, organizátoři si rádi předměty vyzvednou osobně. V případě, že je budete chtít doručit Vy sami, učiňte tak, prosím, nejpozději do 9. 2. 2017.

Další možností podpory je Vámi zvolená finanční částka, která bude použita ve prospěch jubilejního Salesiánského plesu. Pořadatelé Vám rádi zašlou potvrzení o daru pro odpočet z daní.

Jména a loga dárců budou uvedena společně s poděkováním na nástěnkách umístěných ve vstupní hale a na stolech v sále, a dále v rámci celé propagace na našich internetových stránkách, facebooku, plakátech atd.

Pokud budete mít zájem o vystavení loga či reklamního banneru, rollapu aj. přímo na akci, obraťte se na pořadatele s předstihem nejpozději do 8. 2. 2017.

 

V případě zájmu o spolupráci či zodpovězení dalších dotazů nás prosím kontaktujte.

Více informací naleznete i na našem facebooku.