Salesiáni hráli v KD Vltava až do rána

I po čtvrt století salesiáni ukázali, že mají návštěvníkům plesové zábavy v Českých Budějovicích stále co nabídnout. Kvalita plesu se pozná nejen podle dobře zvolené hudební skupiny, ale i doprovodného programu. A zde opět salesiáni vsadili na jistotu a kvalitu. Svědčí tom i 400 spokojených návštěvníků, kteří hodnotí letošní ples jako vůbec nejlepší v celé 25-leté historii.

V letošním školním roce si Salesiánské středisko mládeže připomíná 25 let od začátku svého působení v Českých Budějovicích. Po celou dobu se salesiáni věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i činnosti v charitativní a duchovní oblasti. V rámci tohoto výročí se v sobotu 6. 2. 2016 od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích uskutečnil jubilejní 25. Salesiánský ples. Českobudějovický salesiánský ples s 25letou tradicí je právem považován za vůbec nejdéle trvající salesiánský ples v celé České republice.

Záštitu nad touto kulturní akcí v jubilejním roce převzali Mgr. Jiří Šesták, Ph.D., senátor pro Budějovicko a Třeboňsko a Ing. Jaromír Talíř, náměstek primátora Českých Budějovic pro kulturu.

Po celý večer až do půlnoci hrála nespočet tanečních žánrů skvělá hudební skupina GLOBUS z Hluboké n. Vlt.Za letošní novinku můžeme považovat návrat Disco párty, kterou jsme svěřili do rukou DJ Jiřího Ježka z rádia KISS Jižní Čechy,prozrazuje hlavní koordinátor plesu Ondřej Trojek a dodává:Tímto krokem jsme chtěli oslovit převážně mladší generace, což se při pohledu na parket, který byl i po 3. hodině ranní plný tančících mladých lidí, určitě povedlo“.

Další letošní novinkou bylo slavnostní předtančení. Salesiáni se vždy věnovali dětem a mládeži, proto i letošní předtančení patřilo dětem. V podtitulu letošního ročníku „NESPOUTANÁ TRADICE“ se v rychlém a moderním stylu představilo taneční studio DANCELINE České Budějovice a breakdancová skupina BLACK KINGS ze Salesiánského střediska mládeže. Velký úspěch sklidilo i mužské uskupení „tatíků“ skupiny APALUCHA. Jejich vystoupení pod názvem „Bezdomovcův sen“ díky choreografii Pavly Nýdlové bylo plné nečekaných kreací, důvtipu a synchronizace.

Ani v letošním roce neskončil výtěžek tomboly v „černé díře“. Samotní návštěvníci vybrali během plesu jeden ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi, na který byl určen výtěžek tomboly. I letos nejvíce návštěvníky oslovil projekt zaměřený na rekonstrukci táborové základny Tampír v Novohradských horách. Vítězný projekt získal 191 hlasů, což bylo téměř o 100 hlasů více než druhý a třetí. Výtěžek z tomboly bude díky návštěvníkům plesu využit k nákupu nové střešní krytiny. Krásné hlavní ceny v podobě víkendového zapůjčení vozu TOYOTA od firmy Toyota Dolák, pobytové poukazy na ŠVS Kvilda od Salesiánského střediska mládeže, dárkový koš nebo dvoudenní pobyt s degustací vína v rodinném vinařství Kňourek si vítězové převzali z rukou losujícího hosta Ing. Jana Bartoška.

„Rádi bychom poděkovali všem mediální partnerům za prostor, který jubilejní Salesiánský ples dostal v jejich médiích, dále děkujeme generálním partnerům firmě Libor Transport a MUDr. Františku Součkovi a dalším organizacím a drobným i velkým dárcům, kteří jakkoliv podpořili jubilejní Salesiánský ples. Velice si této podpory vážíme,“ podtrhuje nepostradatelnou pomoc sponzorů a dalších firem koordinátor plesu O. Trojek.


video