Podzimní tvoření těch nejmenších

Prostorem zní crrrrrrrrrrrrrrrrr!crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr! Je 9:00, pátek třináctého. Lucinka G. úspěšně zvoní ve 3. patře Komunitního centra Máj, kde si následující dvě hodiny bude moci hrát se svými vrstevníky. Ty tvoří nejen její kamarádi z jednoho z programů tzv. Okáček – „Předškoláků“, ale dnes dorazily také děti z předškolních tříd základních škol Máj I. a Máj II. Tímto pozváním na Komunitní centrum Máj jsme tak obnovili spolupráci s přípravnými třídami, kde se úspěšně začleňují i bývalí návštěvníci „Předškoláků“. Nově jsme také oslovili paní učitelky ze ZŠ Máj II., které naše pozvání přijaly.

Salesianske_stredisko_mladeze_predskolaci a podzim_004

Děti byly nadšené. Nejen z většího prostoru, než na který jsou zvyklé z kontaktního centra Maják (kde program probíhá pravidelně každé úterý a pátek od 10 -12 hod.) či ze školy, protože zde mohly více pobíhat a skotačit, ale i z programu, který pro ně byl přichystán. Vyráběly například růžičky z javorových listů, a návod „jak na to“ jim v angličtině poradila nová dobrovolnice až z daleké Litvy Aurelije Galinyté, s českým překladem pak pomohla Jana Starczewská. Další dobrovolnice Tereza Novotná si pro děti připravila výtvarné aktivity s houbami a jablky, dále si děti vyzkoušely skládat papír pro ocas draka.

Po svačince si chlapci zahráli s dlouholetým dobrovolníkem Františkem Válkem fotbal a dívky tancovaly při dětských písničkách.

Paním učitelkám se mezitím věnovala koordinátorka Otevřených Klubů Lenka Kolářová, která je provedla po Komunitním centru a seznámila je s celkovou pestrou prací a nabídkou Salesiánského střediska mládeže.

Všem zúčastněným tímto děkuji za pomoc, protože jen díky nim mohu konstatovat, že jsme si užili příjemné dopoledne plné vyrábění a her a těšíme se, že si ho v budoucnu zase zopakujeme!

 Autor. Adéla Navrátilová

 

Program „Předškoláci“ je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

MagistratCB