Pevnost Boyard vydala svůj poklad

Salesianske_stredisko_mladeze_podzimni_chaloupka_066Jako již tradičně o podzimních prázdninách, i letos přivítala krásná šumavská příroda skupinu nadšených dobrodruhů z českobudějovického Salesiánského střediska mládeže na akci zvané Podzimní chaloupka. Že to letos nebude jen tak obyčejný tábor, se kluci a holky ve věku od 7 do 15 let přesvědčili hned zkraje, když zjistili, že místo našeho pobytu – fara na Kvildě – se proměnilo v nedobytnou pevnost Boyard, chráněno obávaným strážcem Boyardem, moudrým otcem Furou, věrným průvodcem Paklíčem a pěti mistry dovedností (za zmínku stojí, že v těchto rolích excelovali účastníci přípravného animátorského kurzu Junior).

Po prvním testu dovedností, ve kterém každý z účastníků soutěže mohl prokázat, jak umí ovládat střelbu z praku či logické uvažování, se během večerního rituálu otec Fura rozhodl všech 23 nadějných odvážlivců přijmout a rozdělit do soutěžních skupin.

Následujícího dne tak mohl pokračovat výcvik zaměřený na spolupráci v týmu, který byl završený noční bojovou hrou o vlajky. Dokonce i strážce pokladu Boyard pak musel připustit, že tito borci a mistryně si zaslouží šanci získat jeho poklad, a tak předposlední den konečně zahájil boj o sedm klíčů k pevnosti. Velkolepý souboj, ve kterém musely týmy plnit nejrůznější úkoly, vyvrcholil ve strážní věži, obydlí otce Fury, který svými hádankami zamotal hlavu nejednoho soutěžícího. A ačkoliv vítězem mohla být jen jedna skupina, všechny prokázaly, že jejich nasazení pro tým je obrovské.

Podzimní chaloupka ještě pokračovala dalším dnem, ve kterém jsme navštívili akvapark ve Frymburku, což byla zasloužená odměna pro všechny. Tradice „Podzimky“ tak opět naplňuje svou pověst tábora, na který se vždy ještě dlouho vzpomíná.

Za celý tým vedoucích
Filip Skřička