Pavel Helan vyzpíval dětem polovinu auta

Salesianske_stredisko_mladeze_koncert_Pavel Helan_132

I v letošním roce se u sv. Vojtěcha konal již čtvrtý podzimní benefiční koncert. Letos přijel podpořit Salesiánské středisko mládeže vlídný písničkář a finalista talentové soutěže Československo má Talent PAVEL HELAN se svým doprovodem.

Jak je již veřejně známo, Pavel Helan v minulosti působil jako učitel hudební výchovy v New Yorku a spolupráce s dětským kolektivem a publikem mu není cizí. Právě tuto jeho přednost využily děti ze ZUŠ Vojtěch a s radostí přijaly pozvání ke společnému vystoupení. Díky tomuto spojení se celý koncert nesl v neopakovatelné atmosféře pohody, radosti a spontánnosti. Dětský fanklub Pavla Helana se tak dostal do varu, že ani sakrální prostor kostela pro něj nebyl překážkou k tanci, zpěvu a bouřlivému potlesku. Koncert by snad ani nezačal, pokud by pořadatelé nezasáhli a Pavla Helana doslova neodtrhli od neodbytných malých fanoušků, toužících po Pavlově kresbě a podpisu. Smutnit ale nemuseli, po skončení koncertu Pavel Helan s velkorysostí rozdával své plakáty s podpisem a věnováním.

Pavel Helan dokázal svým hudebním vystoupením a osobním svědectvím oslovit řadu návštěvníků koncertu. „Byl to večer, na který se jen tak nezapomíná,“ prohlásil jeden z návštěvníků koncertu. Koncert Pavla Helana a ZUŠ Vojtěch pod vedením Zdenka Zavičáka se stal nečím, co salesiánská farnost a Salesiánské středisko mládeže nezažívají každým rokem!

Děkujeme za upřímné a obohacující nasazení jak Pavlu Helanovi a jeho doprovodu, tak i všem ze ZUŠ Vojtěch, neboť díky nim a štědrosti návštěvníků benefičního koncertu se částka veřejné sbírky navýšila o 15.250,- Kč, v současné době je tak na transparentním účtu veřejné sbírky bezmála 300 tisíc korun (což je již polovina požadované částky nového mikrobusu :-) ).

Předmětem této veřejné sbírky je nákup mikrobusu na zajištění akcí pro děti a mládež a přispět na veřejnou sbírku je možné kdykoliv, stačí odeslat darovanou částku na účet 7336774001/5500. Více informací, jak podpořit činnost Salesiánského střediska mládeže, naleznete zde.

V nebližších týdnech Vám nabídneme i videozáznam benefičního koncertu Pavla Helana a ZUŠ Vojtěch.