Odpolední Máj patří o prázdninách dětským hrám

Na sídlišti Máj mají děti možnost využít každý den odpoledne volnočasové aktivity zcela zdarma. V době letních prázdnin nabízí Salesiánské středisko mládeže na sídlišti Máj 5krát týdně zcela zdarma své volnočasové programy, které dětem napomáhají k aktivnímu prožívání letních prázdnin mezi svými vrstevníky. Salesianske stredisko mladeze_Sidliste_Maj_ 035

Salesiánské středisko mládeže nabízí řadu svých programů nejen ve školním roce, ale i v době letních prázdnin. Kromě příměstských táborů, terénních a ambulantních sociálních služeb, letního dětského dne, je to i program „Volnočasové aktivity pro děti na sídlišti Máj“.

Před rokem, o letních prázdninách 2013, zasáhly českobudějovické sídliště Máj silné nepokoje a demonstrace. Nechtěnými rukojmími těchto demonstrací se staly právě děti. O letních prázdninách tak musely trávit velkou část prázdnin ve strachu, napětí a často uzavřeny ve svých domovech místo prázdninového skotačení na hřištích se svými kamarády.

Salesiánské středisko mládeže dlouhodobě na tomto sídlišti spolupracuje s rodinami a školami a nabízí různé programy pro děti a mládež. Jedním z programů je i program „Volnočasové aktivity pro děti na sídlišti Máj“. „Věříme, že tento program napomůže dětem aktivně prožit letní prázdnin i zde na sídlišti Máj mezi svými vrstevníky,“ přibližuje cíle programu Lenka Kolářová, koordinátorka Otevřených klubů. „Tím, že je program pro všechny děti bez rozdílu barvy pleti a sociálního postavení napomáhá k rozvoji toleranci a přijetí mezi sebou navzájem. Tímto nastavením dlouhodobě snižujeme i riziko případných konfliktům mezi samotnými dětmi,“ uzavírá Lenka Kolářová.

 Tento program je určen pro všechny děti ve věku od 6 – 14 let. Vedoucí tohoto programu mají pro děti připraveny soutěže a hry, a to každý den (po – pá) v době 15 – 17 hod. na hřišti Na Pince na konci sídliště Máj (za supermarketem Pramen, ul. Lhenická). Díky finanční podpoře statutárního města České Budějovice je program zcela zdarma a bez přihlášek. Program poběží až do poloviny září každý pracovní den odpoledne.

Salesiánské středisko mládeže se dlouhodobě v Českých Budějovicích věnuje výchově a vzdělávání dětí a mládeže. Poukazuje na nutnost pomoci dětem a mladým lidem zvláště ze sociálně nepodnětného prostředí. „Bojujeme proti nálepkování, lidské a státní lhostejnosti. Je důležité vkládat veškerou energii a naději do dětí a mládeže,“ říká Ondřej Trojek, tiskový mluvčí Salesiánského střediska mládeže. „Hravost, vzdělání, etické a společenské základy a pocit přijetí, že je má někdo rád i přes jejich nedostatky, to je to, co u nás mohou děti a mladí zakusit – to je to, k čemu je vedeme a do života připravujeme,“ uzavírá Ondřej Trojek.   

Tisková zpráva, 21. 7. 2014

 

Tento projekt je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

MagistratCB