Nespoutaná tradice, to je českobudějovický Salesiánský ples!

webV letošním školním roce si Salesiánské středisko mládeže připomíná 25 let od začátku svého působení v Českých Budějovicích. Po celou dobu se salesiáni věnují výchově a vzdělávání dětí a mládeže, sociální práci s rodinami a v neposlední řadě i činnosti v charitativní a duchovní oblasti.

V rámci tohoto výročí se v sobotu 6. 2. 2016 od 19:30 v KD Vltava v Českých Budějovicích uskuteční jubilejní 25. Salesiánský ples.

Salesiánský ples je považován za jednu z největších akcí salesiánského díla zde na Jihu Čech. Na jeho přípravě několik měsíců spolupracují zástupci místní Salesiánské komunity, farnosti, střediska mládeže, vysokoškolského společenství a společenství salesiánů spolupracovníků.

Českobudějovický salesiánský ples s 25letou tradicí je právem považován za vůbec nejdéle trvající salesiánský ples v celé České republice.

Za dobu své existence si Salesiánský ples ve svém regionu vybudoval pevné místo a patří mezi každoroční plesovou tradici. Jeho originální a vždy překvapující program se vymyká „klasickým“ kulturním akcím, což je jedním z důvodů jeho popularity. Je místem nejen hudby, tance a zábavy, ale především místem setkání a seznámení. Proto není podmínkou být dobrým tanečníkem, ale často postačí chuť setkat se s přáteli nebo poznat nové lidi.

Záštitu nad touto kulturní akcí v jubilejním roce převzal Mgr. Jiří Šesták, Ph.D., senátor pro Budějovicko a Třeboňsko a Ing. Jaromír Talíř, náměstek primátora Českých Budějovic pro kulturu.

plakat _ples_2016_web

Organizátoři i letos slibují jedinečný a originální program. Už samotné předtančení se ponese v rychlém a moderním stylu, postará se o to taneční studio DANCELINE České Budějovice a breakdancová skupina ze Salesiánského střediska mládeže.

Různé žánry k tanci a poslechu zahraje skupina GLOBUS z Hluboké n. Vltavou. Jednou z letošních novinek bude i disco party v podání DJ Jiřího Ježka, moderátora rádia KISS Jižní Čechy. Chybět nebude ani půlnoční překvapení skupiny APALUCHA a bohatá tombola.

Na základě pozitivního ohlasu se organizátoři rozhodli i v letošním roce věnovat výtěžek z tomboly na vítězný projekt. Sami návštěvníci budou moci vybrat jeden ze tří plánovaných projektů pro sociálně znevýhodněné děti a mladé lidi.

 

A ze kterých projektů budou moci návštěvníci plesu vybírat?

  •   technické vybavení více účelové místnosti (židle, stůl, dataprojektor…)
  •   výměna střešní krytiny táborové základny „Tampír“ v Novohradských horách
  •   párty stan pro velké společenské akce a setkávání

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na recepci Střediska na Čtyráku (Emy Destinové 1):

  • pondělí  – čtvrtek
  • každou neděli od 11:00 – 11:30 hod.

Cena vstupenky je 250,- Kč / studenti 130,- Kč (po předložení studentského průkazu)

 

Jednou z možností, jak tuto akci podpořit, je Váš dar v podobě cen do tomboly. Zde necháváme na Vás, jaké předměty, poukazy nebo materiály do tomboly poskytnete. Pokud se rozhodnete Salesiánský ples podpořit, organizátoři si rádi předměty vyzvednou osobně. V případě, že je budete chtít doručit Vy sami, učiňte tak, prosím, nejpozději do 4. 2. 2016.

Další možností podpory je Vámi zvolená finanční částka, která bude použita ve prospěch jubilejního Salesiánského plesu. Pořadatelé Vám rádi zašlou potvrzení o daru pro odpočet z daní.

Jména a loga dárců budou uvedena společně s poděkováním na nástěnkách umístěných ve vstupní hale a na stolech v sále, a dále v rámci celé propagace na našich internetových stránkách, facebooku, plakátech atd.

Pokud budete mít zájem o vystavení loga či reklamního banneru, rollapu aj. přímo na akci, obraťte se na pořadatele s předstihem nejpozději do 4. 2. 2016.

 

V případě zájmu o spolupráci či zodpovězení dalších dotazů nás prosím kontaktujte.

Více informací naleznete i na našem facebooku.

logo_web