Nadace ČEZ darovala dětem novou učebnu

V rámci zahájení nové cyklistické sezony na jihu Čech se uskutečnila charitativní akce „Oranžové kolo Nadace ČEZ“. Děti, dospělí i senioři tak měli možnost šlápnout do pedálů a „vyšlapat“ peníze pro dvě neziskové organizace, Domov sv. Anežky z Týna nad Vltavou a českobudějovické Salesiánské středisko mládeže. Dohromady se tak podařilo vyšlapat více jak 100 tis. Kč.  Salesianske stredisko mladeze_Oranzove kolo Nadace CEZ 174

            Nadace ČEZ a krajský úřad Jihočeského kraje uspořádal velkolepé zahájení cyklistické sezony zde na jihu Čech. Řada cyklistů se v sobotu 19.4. vydala na zahajovací jízdu z Českých Budějovic k jaderné elektrárně Temelín. Pro návštěvníky byl u JE Temelín připraven po celé odpoledne bohatý doprovodný program – soutěže pro děti, divadlo, písničky, hasiči a zlatý hřeb odpoledne byl koncert skupiny Divokej Bill.

V rámci tohoto odpoledne měli možnost děti, rodiče i senioři usednout na jednu minutu na speciálně upravené kolo. Metry, které na tomto kole ujeli, byly hned posléze přepočteny na peníze. „Jsem rád, že nás Nadace ČEZ a úřad Jihočeského kraje vybrali a zařadili do této charitativní akce a že jsme si obdržené peníze museli zasloužit – vyšlapat,“ říká ředitel Salesiánského střediska mládeže Ing. Tomáš Rádl a dodává: „Je to forma, která je mi blízká, neboť se u této aktivity sešlo mnoho dětí a dospělých, kteří chtěli udělat něco pro druhé, pro své zdraví a přitom se i pobavit a zažít legraci.“

Částku, kterou účastníci „Oranžového kola Nadace ČEZ“ společně pro Salesiánské středisko mládeže vyšlapali, byla úctyhodných 51 367 Kč. Tyto peníze budou použity na vybavení nové učebny pro děti. V tradiční nabídce Salesiánského střediska mládeže se již několik let objevuje program „Doučování“. Za dobu trvání tohoto programu jím prošlo na stovky dětí a mladých lidí, kteří potřebovali se školní látkou pomoci. Jak říká koordinátorka tohoto programu Lenka Kolářová, „o tento program je stále větší a větší zájem, jistě je dáno dlouholetou tradicí, úspěchy dětí, které tímto programem prošly a zlepšily si své školní výsledky, ale i díky individuální práci našich dobrovolníků s každým dítětem.“ Finanční dar, který Salesiánské středisko mládeže obdrželo, bude použito na vybavení nové učebny právě pro tento program „Doučování“. „Práce s dětmi a mládeží je běh na dlouhou trať, přesto jsem ráda, že organizace, jako je Salesiánské středisko mládeže, se před více jak 20 lety na tuto trať vydalo,“ dodává Lenka Kolářová.

Od letošního září se otevřou programy Salesiánského střediska mládeže i v nových prostorách Komunitního centra Máj. Do tohoto centra se přesune i program „Doučování“, kde díky Nadaci ČEZ vznikne i úplně nová učebna pro doučování dětí a mládeže. Návštěvníci tak budou moci od začátku školního roku najít Salesiánské středisko mládeže na obou místech. V současných prostorách na Čtyráku (Emy Destinové 1) zůstanou pouze zájmové kroužky, a to především ty technicky náročnější – např. horolezecký, keramický, aj. Z kapacitních důvodů se ze stávající budovy přesune do Komunitního centra Máj i personální zázemí Střediska (ředitel, ekonom, pedagogičtí a sociální pracovníci a další).