Na Vltavě ožilo 7 laviček

V rámci projektu Život ulice ožilo minulý týden v pátek (18. 10. 2013) na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích sedm staronových laviček. Organizátoři nabídli mladým lidem, kteří na lavičkách tráví velkou část svého volného času, aby si je umělecky dotvořily dle svých návrhů. dsc_0218

Díky tomuto ojedinělému projektu mělo 24 aktivních mladých lidí možnost ovlivnit vzhled sídliště, na kterém vyrůstají. Při samotném natírání laviček mladé umělce doprovázely skupiny českobudějovických rapperů.

Akci uspořádala skupinka dobrovolníků a pracovníků Salesiánského střediska mládeže České Budějovice. „Díky tomuto projektu se mládež ukázala v komunitě v lepším světle, aktivně se zúčastnili na proměně veřejného prostoru, který využívá celá komunita,“ prozradila jeden z cílů projektu jeho hlavní organizátorka Kateřina Burianová.

Dobrovolníci by chtěli docílit toho, aby si mladí lidé laviček více vážili. Celá akce proběhla i za hudebního doprovodu. „Při realizaci tohoto projektu jsme měli velké štěstí, město nám vyšlo ve všem vstříc a finančně nás podpořila nadace Telefonica v programu Thing Big,“ dodala Burianová.

Sami organizátoři doufají, že tohle nebyla jediná akce tohoto typu, která se v Českých Budějovicích uskuteční.

Tisková zpráva: Autor Olga Izabela Sýkorová

Článek z akce „Život ulice“ naleznete na stránkách týdeníku 5plus2 a Budějcká drbna.