Mše pro školáky a svěcení aktovek

žehnání 3 žehnání 2 žehnání aktovek
V neděli 1. září proběhlo na dopolední mši svaté v kostele sv. Vojtěcha v Českých Budějovicích tradiční žehnání školních aktovek. Akci pořádá Salesiánské středisko mládeže v Českých Budějovicích společně s farností při kostele sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech.
Protože jsou mše v tomto kostele hojně navštěvovány dětmi a mladými rodinami, rozhodli se Salesiáni před několika lety uspořádat toto vyslání dětí do nového školního roku s požehnanými aktovkavi.
Před obětním stolem se těsně před začátkem mše objevila hromada asi čtyřiceti barevných školních tašek, které dokreslovaly příjemnou atmosféru první zářijové nedělní mše svaté. Té se samozřejmě účastnili nejen děti školou povinné, ale také jejich rodiče a starší i mladší sourozenci, takže kostel byl zaplněn až ke vchodovým dveřím.
Otec Tomáš Rádl, který mši sloužil, popřál školákům nejen mnoho radosti, ale také je vyslal do nového školního roku s úsměvem a doporučil jim, že ač se jim ráno třeba nebude chtít do školy vstávat, mají si na všem najít něco pozitivního. Radu si určitě vzali k srdci nejen školní děti. Ty si ale ze mše kromě tohoto posleství odnesli také malý dárek, každý totiž dostal polepky na nové sešity. Po mši svaté se všichni účastníci odebrali nejprve k nově rekonstruovanému farnímu baru, který byl záhy slavnostně posvěcen, a pak už se děti i jejich rodiče přesunuli na farní zahradu, kde program pokračoval občerstvením a hrami pro celou komunitu. Protože přálo i slunné počasí, zdrželi se všichni až do poledních hodin, nicméně pak už byl čas pomalu aktovky začít plnit věcmi na první školní den. Není však pochyb, že se zde zhruba za rok všichni na tuto akci opět sejdou.