Mikuláš si našel cestu i do Komunitního centra Máj

„Vánoce, vánoce přicházejí…“ Ale kdeže, to bude omyl! Zrovna na tuhle písničku je ještě brzy, teď je aktuálnější jiná:Salesianske_stredisko_mladeze_Mikulas_predskolaci_030

„Kde se vzal, tu se vzal, Mikuláš pod okny stál…“ Nestál sice pod okny, ale v tělocvičně, ale rozhodně se objevil náhodou! Překvapil nás svým příchodem těsně po svačince, s sebou si přivedl krásného Anděla, a protože mu bylo jasné, že se setká jenom se samými hodnými dětmi, Čerta nechal v pekle.

„V ruce zlatou berličku, na hlavě měl čepičku…“ a navíc přinesl košík plný dárečků! Ty se ovšem nedostávají jen tak pro nic za nic! Každý z malých návštěvníků Komunitního centra Máj předvedl nějakou básničku či písničku, kterou se naučil se svými učitelkami. Mezi klasickými písničkami typu Skákal pes a Prší, prší se objevily i básničky o Mikuláši a jeho doprovodu. Celý výstup pak zakončil sám Mikuláš, který šikovné děti i paní učitelky obdaroval. Jak náhle přišel, tak náhle odešel a my si mohli už jen nerušeně hrát.

A o čem se to vlastně mluví? Přeci o další společné akci předškolních tříd základních škol Máje I. a II. a jednoho z otevřených programů Salesiánského střediska mládže, Předškoláků. Po minulé vydařené návštěvě jsme se rozhodli oslavit společně klasickou českou tradici, návštěvu Mikuláše, právě na Komunitním centru Máj, které je přizpůsobené velkému počtu dětí. Díky tomu jsme v pátek 4. 12. krásně využili nejen výtvarnou místnost, kde se s Terezkou Novotnou vyráběli andělíčci a čertův řetěz, ale i zasedací místnost, kterou obsadila Dája Kyznarová a její sněhuláci. Litevka Aurelija Galynité vedla stříhání vloček za pomoci Marka Nováka a Lenka Bazalová ukazovala dětem, jak z obyčejné ruličky toaletního papíru vyrobit krabičku na dáreček. Spolupráce dobrovolníků i zaměstnanců, nadšených pro svou práci, vytvořila úžasnou atmosféru, ze které si nejen děti odnáší nejen úžasné výrobky… A proto se v novém roce těšíme na další společné akce!

autor: Adéla Navrátilová

Program „Předškoláci“ je spolufinancován Statutárním městem České Budějovice

MagistratCB