Léto s „kroužkovými“ kamarády na Čtyráku

V letošním roce jsme nabídli již sedmý ročník „kroužkového příměstského tábora“, a to v týdnu od 7. do 10. 7. 2020.
Ačkoli situace vypadala všelijak podivně, jsme rády, že příměšťák jsme nakonec zrealizovaly (my tři ženy), i když v poněkud jiné formě. Vzhledem k opatřením týkajících se táborů jsme nemohli podnikat žádné výlety, ale i tak jsme si to všichni ohromně užili.
Každé dopoledne jsme hráli hry a tvořili o sto šest – fantazii se meze nekladly a tak vznikala přenádherná a originální díla – rybník Brčálník, vodníci a vodnice, rybky a chobotnice… jako třešinka na dortu byla výroba voňavých pytlíčků.
Vždy v poledne jsme se posilnili výborným obědem a hned zamířili „do terénu“. V lese jsme hledali rybníček, sbírali přírodniny na výrobu Brčálníku a utíkali před komáry. Podnikli jsme průzkumnou výpravu do Stromovky a za odměnu našli parádní hřiště. Vyrazili jsme s koloběžkami, navštívili psí útulek, statek a viděli jsme, jak se cvičí pes, který se stane záchranářem! (Dave, sedni!) Hráli jsme si na zahradě a šli jsme na komentovanou prohlídku do kostela sv. Vojtěcha. (Kam vedou ty tajné dveře z baru?)
Čtyři dny utekly jako voda a tak jsme se museli rozloučit a rodičům vrátit jejich ratolesti – vydováděné, unavené a spokojené. Tedy opět děkujeme rodičům, že nám půjčili své děti – jedině proto teď máme spoustu společných prázdninových zážitků. Byla to skvělá parta dětí a už teď se těšíme na příště!

Autor: Kamila Urbanová