Benefiční koncert pro Salesiánské středisko

Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice Vás zvou na benefiční koncert — letos naše pozvání přijala oblíbená skupina:

Spirituál kvartet

Koncert se koná v kostele sv. Vojtěcha, E. Destinové 1, České Budějovice

6. 5. 2024 od 19:00

 

Předprodej vstupenek:

Vstupenky za  450 Kč jsou k dostání:

1) v Salesiánském středisku mládeže ve Čtyřech Dvorech (Emy Destinové 1): pondělí až čtvrtek 13–19h

2) v Karmelitánském knihkupectví (Na Sadech 19) České Budějovice: pondělí až pátek  8–18h

Přijďte si poslechnout skvělou hudbu a zároveň podpořit dobrou věc! (Místa nejsou číslovaná. Děti do šesti let včetně mají vstup zdarma bez nároku na místo.) Platba je možná pouze v hotovosti.

 

Možnost zakoupení benefičních (VIP) vstupenek na dotaz. Kontakt: Eva Hajdušková, +420 733 755 921, eva.hajduskova@sasmcb.cz

 

 

Benefiční koncerty na podporu nejrůznějších projektů pro děti a mládež pořádáme již více než deset let. Snažíme se, aby naše koncerty byly žánrově pestré a zajímavé. Jsme rádi, že jsme za tu řadu let mohli přivítat spoustu skvělých interpretů, kteří mají srdce na správném místě a byli ochotní vystoupit na benefici na podporu dobré věci. V minulosti jsme tak na našich benefičních koncertech měli tu čest přivítat například Pavla Šporcla, Hradišťan, Nezmary, Pavel Helan trio, Prague cello quartet, Štěpána Raka, Rudyho Linku či Jana Smigmatora.

Jsme velice rádi, že pro letošní rok se nám podařilo pro spolupráci na benefičním koncertě získat skupinu Spirituál kvartet. Toto uskupení přímo navazuje na legendární československou folkovou kapelu Spirituál kvintet. Kontinuitu s tímto souborem, který významně ovlivňoval domácí hudební scénu více než šedesát let, zaručuje nejen návrat k původnímu historickému názvu, ale především účast Jiřího Holoubka a Veroniky Součkové, dlouholetých členů Spirituál kvintetu. Ti své síly spojili s dalšími dvěma vynikajícími muzikanty: zpěvákem, skladatelem, banjistou, hráčem na steel kytaru a kontrabas Zbyňkem Burešem, a kytaristou, zpěvákem a majitelem podmanivého basu Janem Jandou.

Spirituál kvartet s pokorou, úctou a vděkem staví na odkazu svých předchůdců, který ovšem zcela samozřejmě rozvíjí dál vlastním zvukem i podáním nejen skladeb prověřených desetiletími, ale i novým autorským repertoárem.

Hlavní interprety v několika písních doprovodí také sbor dětí ze ZUŠ Vojtěch, pro které bude jistě vystoupení se skupinou tohoto formátu velkým zážitkem a nezapomenutelnou zkušeností. Stejně tak věříme, že koncert tak skvělé skupiny, navíc v prostředí krásného prvorepublikového kostela sv. Vojtěcha, bude krásným zážitkem i pro návštěvníky koncertu, kteří navíc zakoupením vstupenky přispějí na dobrou věc.

Dobrou zprávou je, že benefiční koncert letos podpoří Nadace Divoké husy, která zdvojnásobí jeho výtěžek. Takže zakoupením vstupenky přispějete do naší veřejné sbírky dvojnásobkem ceny vstupenky.

Výtěžek letošního benefičního koncertu chceme použít na revitalizaci dvou učeben, ve kterých pořádáme volnočasové aktivit pro děti a mládež. Chceme vytvořit dvě multifunkční učebny zařízené moderním nábytkem, kde bude možno provozovat různé aktivity (výtvarné, IT, hudební…) v příjemném a moderním prostředí vhodném pro kvalitní trávení volného času. Pokud to získané prostředky umožní, chceme také pořídit pomůcky a vybavení pro moderní výukové metody vzdělávání. Realizace tohoto projektu je významným strategickým a rozvojovým krokem organizace. Uvědomuje si totiž, že příjemné, bezpečné a moderní vybavení učeben hraje klíčovou roli při vzdělávání dětí. Navíc nám tyto nově zrekonstruované prostory umožní nabízet větší spektrum volnočasových aktivit většímu množství dětí a mladých lidí.

 Těšíme se s Vámi na viděnou.