Klub Oráč na Bambiriádě 2010

V pátek 21. května ráno začala Bambiriáda (prezentační akce organizací, pracujících s dětmi a mládeží v jejich volném čase) a my jsme se připravovali již od časných ranních hodin, abychom měli vše tak, jak to má být. Stavění stanu a rozestavění disciplín pro děti jsme stihli včas a od devíti hodin už se na nás začali sbíhat první návštěvníci. Mohli si u nás zahrát petanque, kaďánky, stolní fotbálek, kroket nebo si ve výšce přejít po opičí dráze. Některé děti chodily pořád dokola, takže už samy věděly, co mají dělat. Na našem žebříčku jako nejoblíbenější atrakce vyhrála 100% opičí dráha a po ní stolní fotbálek.Celý den jsme se skvěle bavili a k obědu nám přinesli pizzu, na kterou jsme se vrhly jako vosy na med. Po skončení tohoto dne (po 17. hodině) jsme se usadili ve stanu a věnovali se volným aktivitám, zpěvu s kytarou atd. Někteří z nás vyrazili ještě na kánoích na krátkou večerní plavbu po Vltavě. Někdo okusil vodu na vlastní kůži…

Druhý den ráno se téměř všichni probouzeli rozlámaní, ale s nově nabranou silou a jelikož stavění stanu jsme naštěstí opakovat nemuseli, tak jsme se po ránu jen nasnídali a postavili si své disciplíny, které „spaly“ spolu s námi ve stanu. Druhý den proběhl stejně jako ten předešlý, ale my jsme se už v jeho průběhu těšili na večer, jelikož jsme se domluvili s ostatními pořadateli na večerním zápasu ve volejbalu. Když nadešel čas k přemístění na hřiště, někteří  z nás byli unavení  a tak někdo zůstal u stanu a někdo šel hrát. Po celodenní únavě jsme večer usnuli jako nemluvňata.

Třetí den jsme se už těšili, až budeme moci domů do teplé postele a takzvaně „zpátky do civilizace“. Byli jsme možná i pilnější než předchozí dny, ale čím více jsme spěchali, tím více práce bylo, takže když jsme se správně zamysleli, nemělo cenu spěchat. Rozhodně nám toto dopoledne uteklo. Když přišel čas konce, čekalo nás balení stanu a ostatních věcí. Celkem nám to trvalo hodinu, ale i tak to byla velká zábava. Po tom všem jsme ještě zaparkovali v Kauflandu a dali si závěrečnou pizzu na oslavu konce Bambiriády.Velmi se těšíme na další rok plný překvapení a nových zážitků.

Celkově se Bambiriáda i přes nepřízeň počasí vydařila, dětem se naše disciplíny líbily a reprezentovali jsme tak nejen náš klub Oráč, ale také celé Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice.

Autor: Jitka Králová, účastnice klubu Oráč