Jarní prázdniny na Šumavě

V pondělí ráno 4. 2. 2013  jsme se vypravili na zasněženou Kvildu – část auty, část autobusem – 17 dětí a 6 dospělých.

Autobusová parta měla hned veliký zážitek – pražský autobus, zapadlý v příkopu, vytvořil nepřekonatelnou překážku, a tak se náš autobus na 1,5h zastavil a v Nových Hutích naše putování skončilo. Naštěstí nám přijeli na pomoc Kája a Ondra a na faru nás bezpečně dopravili auty. 

Konečně jsme mohli společně poobědvat a vyrazit „na zkušenou“ na kvildskou sjezdovku. K večeru jsme ještě stihli oblíbené pytlování a po večeři si už jen hráli.

Ostatní dni jsme lyžovali na Zadově. Dokonce i úplným začátečníkům stačilo první odpoledne na rozjezd a pak už jezdili s větrem o závod a se všemi ostatními lyžaři. Poslední dopoledne došlo na slalom, a právě tam se ukázalo, co všechno se děti naučily a v čem se zdokonalily.

Večery byly nabité hrami, velikou oblibu zaznamenal i stolní tenis (únava z lyžování vždy záhadně zmizela) a před spaním jsme si četli a zpívali. Středeční večer vyplnilo „kino“ – promítali jsme si film Noc v muzeu.

Pohodovou atmosféru podtrhovala výtečná kuchyně a čas rychle ubíhal…

A tak ve čtvrtek po obědě nezbylo než uklidit, sbalit a rozjet se do svých domovů. Část jarních prázdnin… užili jsme si spoustu zábavy, našli si nové kamarády, a to vše na pohádkově zasněžené Kvildě. Takže zase za rok: „Hurá na lyže!“

Autor: Kamila Urbanová