Horolezecké – Boulder závody na Čtyráku – HO4ák PROVĚRKA

Salesianske_stredisko_mladeze_horozavody_570Vše začalo již v úterý před samotným závodem sundáním všech chytů ze stěny, umytím desek a roztříděním chytů podle barev, tvarů, případně jednotlivých sad. Ve středu ráno bylo vše dotřízeno a přidány nově zakoupené chyty. Pak už začala samotná stavba závodních cest, malování cest na předem připravené archy, sundání finálových cest a zapečetění do krabic a označení závodních cest pro nejmladší kategorii. Nakonec ještě nákup cen a přivezení zapůjčených matrací z LC Lanovka.

Samotný závod začal v sobotu 19.4. 2016 prezentací kategorie Z, již v osm hodin v sobotu ráno. O hodinu později se děti vydaly k boji s kvalifikačními cestami. Rekordních 14 účastníků závodilo na šesti cestách, a ti, kteří zdolali všechny, postoupili do finále, kde si se čtyřmi finálovými cestami a dokonce prvně v historii jednou superfinálovou poradil nejlépe Matěj Jaroš ze salesiánského střediska Praha – Kobylisy.

Odpolední kvalifikace všech ostatních kategorií začala ihned po nutné přestavbě stěny, lehce po dvanácté hodině. Zde změřilo síly 15 závodníků a závodnic v kategoriích: „Bábovky“ (holky od 14 let výše), „Pokročilí“ (kluci 14-18let) a „Pamětníci“ (borci od 19 let výše). Čtyři nejlepší holky a čtyři nejlepší kluci postoupili do finále, stejně jako jediný účastník mladší mužské kategorie.

Finále holek suverénně ovládla již po několikáté Terka Pavelcová, za chlapy vyhrála též stálice našich závodů Vláďa Kratochvíl a jediný účastník kategorie mladších kluků, Mára Chytrý, který si zazávodil ve finále spolu se staršími, si odnášel též ceny za první místo.

Všem závodníkům i účastníkům-divákům moc děkuji za účast a perfektní závodní atmosféru, která v tělocvičně během závodů panovala. Rovněž děkuji Peťovi, Terce, Radimovi, Koumákovi a všem dalším, kteří pomáhali při přípravě i v průběhu samotného závodu.

autor a hlavní pořadatel: Štěpán Vondrášek


jihocesky-kraj-barevne12Tento projekt byl spolufinancován Krajským úřadem Jihočeského kraje.