DUCHNA, prostor k zastavení

V pátek 1. března se ocitla kostelní fara na Ktiši v obležení – 20 mladých lidí se zde od pátku do neděle zúčastnilo postní duchovní obnovy pro chaloupkové animátory a juniory. Akci vedl ředitel Střediska Tomáš Rádl.

Už pátek jsme začali tématem duchovní obnovy: Jak žít šťastný život? Žádný návod na bezproblémový život nečekejte, vždyť každý si musí najít svou vlastní cestu sám, avšak drobné zamyšlení a podělení se se svými názory s ostatními rozhodně neuškodí… Večer jsme vždy zpívali nebo hráli různé hry.

V sobotu jsme měli za úkol vytvořit koláž svého života. Mohli jsme se tak zamyslet sami nad sebou i si prohlédnout výtvory ostatních. Při večerní mši jsme tyto koláže symbolicky obětovali, a tak nabídli Bohu svůj život, aby s ním dál pracoval.

Nezůstali jsme však pouze uvnitř fary, ale zúčastnili jsme se nedělní mše v kostele společně s místními farníky. Naši animátoři tuto mši oživili svými písněmi.

V neděli po obědě se nikomu domů nechtělo, ale nedalo se nic dělat. Každý jsme si však odvezl nějakou inspiraci, jak se snažit prožít šťastný život.

Autor: Jan Lukáč