Dobrovolníci v Mercury centru

Rok 2011 je vyhlášen jako Evropský rok dobrovolnictví, což inspirovalo hned 4 organizace v Českých Budějovicích pracující s dobrovolníky, aby spojily své nadšení a síly pro prezentaci a zvýšení povědomí o dobrovolnictví pod názvem DOBROVOLNICTVÍ PRO ČESKÉ BUDĚJOVICE.

První akce pod záštitou této myšlenky proběhla 1. dubna 2011 v Mercury centru. Od 15:00 do 17:00 zde probíhal bohatý kulturní program. Na pódiu jste mohli vidět moderátorku celé akce herečku Petru Špalkovou, součastně i patronku myšlenky Dobrovolnictví pro České Budějovice, dále herce Jihočeského divadla Martina Hrušku ze studentského univerzitního divadla SUD, dvě členky skupiny břišních tanečnic Niran Zahra, Rudolfiiinum, klub afrických rytmů, Street dance Caritac a žesťový kvartet. V rámci kulturního programu jste se mohli dozvědět spoustu zajímavých informací o dobrovolnictví v Českých Budějovicích, které předávali koordinátoři dobrovolníků z jednotlivých organizací a jejich dobrovolníci. Prezentovaly se organizace Charita, Adra, Ústav sociální práce ZSF a samozřejmě naše Středisko.

Rádi bychom poděkovali všem dobrovolníkům, kteří na této akci pomáhali a také děkujeme všem sponzorům i mediálním partnerům akce.

Koordinátorka dobrovolníků Šárka Chlupová

Napsali o nás:

Jihočeský Deník – článek zde.

MF Dnes – článek zde (1 část) a zde (2 část)