Dny otevřených klubů

V uplynulém týdnu jsme uspořádali dva Dny otevřených klubů, abychom veřejnosti, která naše programy nezná, zprostředkovali to, co u nás mohou děti a mládež dělat.

Nejprve jsme v pondělí 20.9. od 15 do 18 hodiny otevřeli klubovnu na sídlišti Vltava. Přivítali jsme celkově 30 účastníků, větší část tvořila veřejnost (většinou kamarádi našich klientů, kteří byli moc rádi, že nemusíme ten den řešit jinak stanovenou věkovou hranici pro klub). Kromě prohlídky klubu bylo připraveno několik aktivit a malé občerstvení. Pozvali jsme takké bývalé účastníky našich programů, dokonce i těch, kteří naše kluby spoluzakládali. Moc je potěšilo pozvání,, zapojili se do přípravy a užili si to s ostatními naplno. Bylo až dojemné, jak vzpomínali a těšili se z toho, co všechno je teď v klubu nového. Možná i proto přišli s myšlenkou uspořádat pro ně třeba jednou ročně speciální klub. Z aktivit pobavilo účastníky třeba vyrábění „jedlého ježka“ z jablka a různých sladkých dobrůtek nebo podepisování vlnkou do naší speciální klubové řeky. Dále byly na výběr také omalovánky a různé deskové hry. Počasí bylo chladnější, ale nic to neubralo na příjemné atmosféře.

Ve středu od 14 do 17 hodin jsme otevřeli kluby na KC Máj. Zúčastnilo nás 50 návštěvníků (především účastníci našich programů a jejich rodiče). I pro ně bylo, stejně jako v ponděl ína Vltavě, připraveno občerstvení. Během celé akce probíhala velká stopovací hra, jejímž cílem bylo sestavit rozvrh programů OK – účastníci museli projít všechny místnosti, kde probíhají naše programy, a najít zde informaci o daném programu a dni a času, kdy probíhá. Pokud se jim podařilo sestavit celý rozvrh, čekala je drobná odměna. Během akce byla otevřena hudebna a kdokoliv si mohl zahrát na hudební nístroje či zazpívat. Účastnice programu Tancování si pro návštěvníky navíc připravily dvě vystoupení, kterým předcházelo vystoupení samotné vedoucí programu. Finále celé akce představovaloslavnostní otevření nové horolezecké stěny, která se hned těšila velkému zájmu účastníků. Budeme se těšit na příští rok.

Kateřina Burianová