Děti na lyžích

V termínu jarních prázdnin, tj. 7. – 10. 3. 2011, se v budově ŠVS Kvilda uskutečnil již další ročník lyžařského pobytu pro děti a mládež. Z důvodů špatných sněhových podmínek jsme byli  nuceni celý kurz „odjezdit“ v zimním areálu Zadov.

Možnost prožít jarní prázdniny na horách, na sněhu a s lyžemi na nohou využilo 9 dívek a chlapců. Tento kurz již tradičně pomáhá dětem, které stojí na lyžích poprvé ve svém doposud kratičkém životě. I letos byli ve skupině tři úplní začátečníci – nováčci. Pod odborným vedením lyžařských instruktorů ze Střediska (SaSM – DDM ČB) a svojí velkou pílí a bojem nejen sami se sebou, ale častěji i s přitažlivostí zemskou, se jim podařilo naučit se lyžovat tak, aby si po třech dnech výuky plně vychutnali sjezd na lyžích. V závěru kurzu se všichni účastníci zúčastnili lyžařského závodu ve slalomu. Mnoho z účastníků si poprvé mohlo vyzkoušet jízdu sedačkovou lanovkou, která se tyčí nad sjezdovkami v areálu Zadov.

Jak je známo, na horách člověku pořádně vytráví, ale naši účastníci se nemuseli vůbec bát, že budou hlady. O příjemné gastronomické zážitky se postaraly výborné kuchařky. Celý lyžařský kurz ale nebyl jen o lyžování. Každý večer byl připraven bohatý společenský program, hry a film. Před spaním došlo i na závěrečné shrnutí dne a krátké duchovní zamyšlení na dobrou noc.

Počasí nám letos přálo, slunce svítilo a dobrá nálada byla znát na každém kroku. Věříme, že i příští rok bude moci dětem zpříjemnit jarní prázdniny a prožijeme společně spoustu nových dobrodružství.

Ještě jednu věc je potřeba zmínit. Rádi bychom velice poděkovali za vstřícnost, ochotu a stálý úsměv, se kterým jsme se setkali u všech pracovníků zimního areálu Zadov. Moc děkujeme za tuto až nadlidskou profesionalitu.