Budějovické komunitní centrum Máj nabídne zábavnější doučování

Ve čtvrtek 2. října byly slavnostně otevřeny dvě třídy pro doučování v prostorách nově vybudovaného Komunitního centra Máj v Českých Budějovicích. Školák, který sem přijde s domácím úkolem nebo učebnicí, se může těšit na netradiční způsoby výkladu, díky nimž ho učení bude více bavit. Na nové vybavení obou učeben přispěla Nadace ČEZ částkou přes 51 tisíc korun z peněz vyšlapaných na pedálech charitativního projektu Oranžové kolo. 2014_1003_Maj_prorazeni_FB

Každé dítě má cestu k dobrému pochopení a zapamatování nových informací jinak složitou. Aby učení nebylo zároveň mučením, je mnohdy potřeba dostatek času a pomůcek, které v každé škole nemají. Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice proto v nových prostorách Komunitního centra Máj organizuje doučování pro děti od 6 do 15 let.

„Děti si u nás mohou vypracovat domácí úkoly či zopakovat a doučit se látku, které ve škole neporozuměly. Hodně přitom využíváme alternativní způsoby učení jako např. kvízy, soutěže a hry stejně tak i názorné pomůcky jako jsou papírové peníze, slovní domino, papírová abeceda, a to děti baví,“ uvedl Tomáš Rádl, ředitel Salesiánského střediska mládeže – domu dětí a mládeže České Budějovice, které nabízí spoustu volnočasových aktivit. K zlepšení výsledků dětí pomáhá i to, že učitelé pracují nejen s dětmi, ale i s jejich rodiči.

Vybavení obou učeben pro doučování podpořila částkou 51 367 korun Nadace ČEZ v rámci charitativního projektů Oranžové kolo. Lidé podpořili zábavnější doučování pro budějovické školáky šlapáním na Oranžovém kole při dubnovém zahájení cykloturistické sezóny 2014 v Informačním centru Jaderné elektrárny Temelín. „Potěšilo nás, kolik lidí se odhodlalo obětovat své síly pro dobrou věc v sedle našeho Oranžového kola. Díky jejich energii se podařilo vyšlapat hodně peněz, které budou pomáhat,“ uvedla Michaela Herkner, ředitelka Nadace ČEZ.

 

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice.

Více informací na www.nadacecez.cz

 

Zdroj: Tisková zpráva Nadace ČEZ z 3.10.2014

Projekt byl spolufinancován Nadací ČEZ

 

nadace_cez_logo