Benefiční koncert v kostele sv. Vojtěcha

Benefiční koncert

V úterý 1. října se kostel sv. Vojtěcha rozezněl melodiemi, které se běžně v kostele nehrají. Čtyři violoncellisté představili své hudební umění v rámci benefičního koncertu pro naše Salesiánské středisko mládeže a zážitek to byl nezapomenutelný.

PRAGUE CELLO QUARTET se nedávno vrátil z Číny a svůj značně nabitý program uzpůsobil tak, aby pomohl Salesiánskému středisku v Českých Budějovivích s veřejnou sbírkou na horolezeckou stěnu. V sedm hodin večer zazněly první tóny velmi originálního aranžmá filmových, muzikálových, ale i rockových skladeb: mimo jiné měli posluchači možnost slyšet Bohemian Rapshody od skupiny Queen, ústřední melodii filmového hitu Piráti Karibiku či muzikálové evergreeny Fantom opery nebo Bídníci. „Tyto skladby zná mnoho z nás jistě nazpaměť, ale v podání čtyř violoncell se jedná o zcela nový hudební zážitek,“ hodnotil večer ředitel střediska Ondřej Trojek.

Kostel sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech byl zcela vyprodán, na akci přišlo 325 posluchačů. Mezi nimi si kvartet přišly poslechnout i významné osobnosti Českých Budějovic – např. Viktor Vojtko,  náměstek primátora pro cestovní ruch, školství a sociální oblast nebo Petr Holický, náměstek primátora pro investiční výstavbu.

Výnos koncertu nakonec činil krásných 36 500Kč, peníze poputují na konto veřejné sbírky, kterou Salesiánské středisko vyhlásilo za účelem renovace horolezecké stěny.