Benefiční koncert pro SASM: Jan Smigmator

Salesiánské středisko mládeže – dům dětí a mládeže České Budějovice Vás zvou na benefiční koncert — letos naše pozvání přijal přední jazzový a swingový zpěvák:

Jan Smigmator

Koncert se koná v kostele sv. Vojtěcha, E. Destinové 1, České Budějovice

10. 5. 2023 od 19:00

 

Předprodej vstupenek:

1) v Salesiánském středisku mládeže ve Čtyřech Dvorech (Emy Destinové 1): po-čt 13–19h

2) v Karmelitánském knihkupectví (Na Sadech 19) České Budějovice: po–pá 8–18h

Vstupenky zakoupíte za 450 Kč. Přijďte si poslechnout skvělou hudbu a zároveň podpořit dobrou věc. (Místa nejsou číslovaná. Děti do 6-ti let včetně mají vstup zdarma bez nároku na místo.) Platba je možná pouze v hotovosti.

 

Možnost zakoupení benefičních (VIP) vstupenek na dotaz. Kontakt: Eva Hajdušková, +420 733 755 921, eva.hajduskova@sasmcb.cz

 

Jan Smigmator (*1986) je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21.století s noblesou sobě vlastní ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli například Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé, Karel Hála nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett. Jeho hlas, styl, frázování a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru v Evropě.

V současné době Jan nejčastěji vystupuje se svým doprovodným quartetem, ale na koncertních pódiích ho můžete vídat také v doprodu RTV Big Bandu Felixe Slováčka, Big Bandu Gustava Broma, B-Side Bandu či Ústřední hudby Armády ČR.

Jan Smigmator má na svém kontě čtyři sólová alba, z nichž první – debutové „Swing Is Back“ vyšlo v roce2013, album “Time To Swing” v roce2015 a dva roky poté v roce 2017 následovalo česko-anglické album Vánoce/Christmas. V roce 2018 Jan Smigmator vydal u příležitosti 120. výročí narození George Gershwina album s velkou mezinárodní účastí, které natočil společně s londýnským zpěvákem Mitchem Winehousem, otcem Amy Winehouse, a příznačně jej nazval „Smigmator GERSHWIN Winehouse“.

Od roku 2011 je Jan Smigmator také moderátorem Českého rozhlasu Dvojka, na jehož vlnách vysílá společně se zpěvačkou Dashou svůj autorský hudební pořad Klub Evergreen zaměřený na propagaci jazzu, swingu, a především pak jeho interpretů. Zaměřuje se jak na hudební historii, tak na žhavou současnost.

Koncem dubna Jana Smigmatora čeká jeden z nejdůležitějších koncertů dosavadní kariéry, a to sólové vystoupení v newyorské Carnegie Hall, kde ho mimo jiné doprovodí i špičky americké jazzové scény, členové doprovodné kapely již zmíněného Tonyho Bennetta. Pokud zrovna nemáte cestu do New Yorku, máte další možnost si Jana poslechnout 10. 5. 2023 v ČeskýchBudějovicích.

Jsme velice rádi, že Jan přijal naši nabídku a rozhodl se zazpívat na benefičním koncertě pro Salesiánské středisko mládeže v kostele sv. Vojtěcha. Za doprovodu pianisty a kontrabasisty zazpívá jak známé i méně známé písně Velkého amerického zpěvníku, tak i písně autorské. Těšit semůžete na Měsíční řeku, The Days Of Wine And Roses, L.O.V.E nebo My Way s Janovým autorským textem Za svým snem jít.

Jana Smigmatora v několika písních doprovodí také sbor dětí ze ZUŠ Vojtěch , pro které bude jistě vystoupení se zpěvákem tohoto formátu velkým zážitkem a nezapomenutelnou zkušeností.

Těšíme se s Vámi naviděnou .

 

Mediálním partnerem akce je Český rozhlas České Budějovice.

Hlavním partnerem akce je firma TKP Geo.

Na koncertě bude ke koupi báječný med našich salesiánských včel, tak nezapoměňte hotovost s sebou 😉.