Aquapark Praha 24. 6. 2012 s děvčaty z Romského klubu

Aquapark Praha byl pro holky vysněným výletem, který chtěly už od zimy. Těšily se moc a pořád chodily, zda pojedeme. Domluvily jsme se na neděli, sobota nám nikomu nevyhovovala a vyrazily na dámskou jízdu.

Sešly jsem se na Středisku v 8:00 hodin a hned poté jsem vyjely ku Praze. Zapomněly jsme foťák a tak jsme se pro něj vracely, takže hned na začátku bylo malé zdržení.

Cesta do Prahy ubíhala v pohodě a holky hned usnuly, cestou jsem se nasvačily a bylo super, jak nám holky hned nabízely jejich polotovary, co všechno uvařily a vzaly s sebou. Povídaly jsme o běžných věcech, na které se na klubu nedostaneme.

Když jsem přijely do Prahy, místo aquaparku jsme našly rychle. Aqapark na holky dýchl hned pohodou a chtěly se fotit. Udělaly jsme pár fotek a vyrazily dovnitř. Cítila jsem, jak jsou nadšené a viděla na jejich tváři úžas, dokonce i takové to americké slovíčko „waw“!!!!

Když jsme koupily lístky, poučily jsme se navzájem o bezpečnosti, domluvily pravidla a vysvětlily systém čipu. Holky měly informace už od kluků a tak si dávaly velký pozor, aby něco neztratily. Po příchodu do šaten jsme se shodly na tom, že na sebe počkáme přímo u bazénu a tam se domluvíme, jak dál. Po hodině a půl jsme se sešly a řekly si, zda zde zůstaneme a nebo pojedeme na prohlídku Prahy. Holky chtěly zůstat a tak si vše pořádně užily. Po skončení akce se nasvačily a jely jsme rovnou domů. Bylo vidět, že jsou pěkně unavené a vyčerpané, ale stále mluvily o tobogánech a divoké řece, kterou údajně sjely snad stokrát. Chválily si, jak si parádně odpočinuly a užily volný den, na závěr řekly, že by jely nejraději příští týden znovu.

Cesta domů ubíhala dobře. Přestože byla neděle, provoz byl směrem do ČB minimální a my byly už v 18:00 nazpět.

Akci hodnotíme spolu s kolegyní jako vydařenou, jen je škoda, že do bazénů chce tak málo slečen. Stále slyšíme od uživatelů, že někam chtějí jet, ale na akci jich pak dorazí minimum, pokud někdo. Kladně hodnotíme hlavně možnost individuálního popovídání a vyměňování si zážitků a zkušeností navzájem.

 

Autor: Veronika Šimečková

 

 

 

 

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY.