Děti vyměnily aktovky a učebnice za lyže a šumavské kopce

Salesianske_stredisko_mladeze_lyzak_zajmove_krouzky_004Ano, ano, lyžařský pobyt – alespoň v to jsme všichni pevně doufali do posledního okamžiku. Bude vůbec nějaký sníh? Půjčovali jsme lyže zbytečně? Co budeme dělat, když bude pršet? Tyto a další podobné otázky nás znepokojovaly dnem i nocí, a to hlavně před termínem 6. – 9. 3. 2017. Zdá se nám, že se loňský příběh opakuje??

Hrdinně a s optimismem jsme vyrazili na Kvildu – zaměstnanci a dobrovolníci Střediska a děti (převážně) navštěvující naše zájmové kroužky. Pondělní odpoledne jsme lyžovali na kvildské sjezdovce a oproti loňsku jsme mohli první večer uskutečnit tradiční večerní pytlování.

Druhý večer patřil stolnímu tenisu. Zpočátku to vypadalo, že letošní osazenstvo příliš neholduje tomuto sportu, ale nakonec hra děti nadchla tak, že by nejraději hrály celou noc. Poslední večer jsme strávili „v kině“ a všichni „ulyžovaní“ jsme usnuli jako miminka.

Lyžovali jsme jako obvykle na Kvildě i na Zadově. Lyžaři „mazáci“ si na svahu zdokonalovali své dovednosti a lyžaři „nováčci“ se plni odhodlání prokousávali základy sjezdování. Nutno podotknouti, že všichni začátečníci se lyžovat naučili a největším zážitkem pro ně byl vlek a sedačková lanovka.

Čtvrteční dopoledne patřilo lyžování a závodům na Kvildě. Po obědě nás čekal už jen úklid, vyhlášení výsledků, společné foto a rozloučení. Krásné dni na čerstvém vzduchu nás všechny posílily, fyzicky i psychicky. Užili jsme si pobyt jako na rodinné dovolené a odpočinuli jsme si od každodenních povinností – ať už jsme školáci anebo dospělí.

A samozřejmě – těšíme se za rok na viděnou!

Autor: Kamila Urbanová