Zelený čtvrtek nás baví!

Salesianske_stredisko_mladeze_zelena nas bavi01

Velikonoce jsou tady! Jak se to pozná? Přece tradiční akcí Zelená nás baví. Již potřetí se spojily dobrovolnice z našeho Salesiánského střediska s fotbalisty SK Dynamo a s Dopravním podnikem města České Budějovice, a. s. a vyrazili rozdávat radost do budějovických autobusů.

V dnešní době ale není nic zadarmo a tak ani cestující nedostávali sladkosti jen tak. Z pravidla se hledalo zelené oblečení či doplňky, dále pak zelené oči, popřípadě byly cestujícím kladeny záludné otázky, na něž však byla jasná odpověď: zelená. Lidé v autobuse jsou na tuto akci již zvyklí, odmítavé odpovědi i nepříjemné obličeje nebyly na denním pořádku. Řidiči autobusů se některými rozhovory bavili také, a hezké počasí, vidina delšího volného víkendu a sladká drobnost v ruce rozhodně zpříjemnily lidem den.

Milé překvapení se projevilo ve znalostech dětí, které znají barevné pojmenování velikonočních dnů ze školek a škol, a nadšeně se svými vědomostmi chlubily. Za odměnu dostaly k čokoládovým vajíčkům také omalovánky velikonočního zajíčka. Zelená tedy bavila mladé i starší, studující i pracující a Zelený čtvrtek se tak stal příjemným začátkem velikonočních prázdnin.