Zájmové kroužky o prázdninách? Ano, opět ve znamení výletů.

Salesianske_stredisko_mladeze_Primestak_krouzky11

V letošním roce jsme nabídli již pátý ročník salesiánského příměstského tábora. Z řad dětí navštěvujících Zájmové kroužky Salesiánského střediska jsme přijali 16 dětí ve věku 4 – 11 let. Na starost si tuto „smečku“ vzaly 2 zaměstnankyně a 1 dobrovolnice Salesiánského střediska.

Týden od 9. do 12. 7. 2018 jsme prožili ve znamení výletů. Hned první den jsme cestovali autobusem na Hlubokou nad Vltavou. Všichni se těšili do zoologické zahrady, kde jsme strávili. Druhý den jsme zařadili pro změnu oblíbené hřiště Hopsárium, kde se děti dosyta vyřádily. Celý den pršelo, jen se lilo, ale nám to vůbec nevadilo ☺.

Opět autobusem jsme se třetí den vypravili do Třeboně, nádherného lázeňského městečka. Navštívili jsme krásný třeboňský zámek a Dům přírody, ale i cukrárnu a hřiště; ani letní deštík nás nevylekal. Únava byla veliká a tak někteří naši „turisté“ cestu domů prospali. Poslední den jsme se zpotili v Hřišti Bezbot a po dobrém obědě si hráli ve Středisku.

Čtyři dni utekly jako voda a tak jsme se museli rozloučit a rodičům vrátit jejich ratolesti – vydováděné, unavené a spokojené.

Tedy děkujeme rodičům, že nám půjčili své děti – jedině proto teď máme spoustu společných prázdninových zážitků. Byla to skvělá parta dětí, které dokonce už vymýšlely, jak by se mohl náš příměšťák jmenovat příští rok. A tak se máme zase na co těšit!

 

Autor: Kamila Urbanová