Velkolepý večer s hudebním uskupením Hradišťan & Jiří Pavlica zahájil veřejnou sbírku

Salesianske_stredisko_mladeze_beneficni koncert20

Čtvrtek 13. 9. byl pro Salesiánské středisko mládeže velkým dnem. V kostele sv. Vojtěcha ve Čtyřech Dvorech se konal benefiční koncert hudebního tělesa Hradišťan & Jiří Pavlica. Toto jedinečné hudební těleso podruhé podpořilo aktivity pro děti a mládež, které Salesiánské středisko nabízí. Benefiční koncert oficiálně zahájil veřejnou sbírku, jež Středisko vypsalo za účelem renovace a rozšíření stávající horolezecké stěny a pořízení nové horolezecké stěny včetně jejího vybavení.

Po dlouhých přípravách se před 19. hodinou u kostela sv. Vojtěcha shromáždila celá řada nadšenců hudebního uskupení Hradišťan & Jiří Pavlica a dobrodinců, kteří přišli Salesiánské středisko podpořit. Publikum pozdravil také ředitel Střediska, Ondřej Trojek, a připomenul minulou veřejnou sbírku, z níž byl pořízen mikrobus. Hradišťan & Jiří Pavlica potvrdili, že se jedná o originální těleso, které s odkazem na lidové tradice překračuje hranice hudebních žánrů, a zcela ohromili vyprodaný kostel. Na několik písní se k nim připojil i pěvecký sbor dětí ze Základní umělecké školy Vojtěch. Jiří Pavlica prokládal hudbu svým mluveným slovem, které publikum pobavilo, ale i chytlo za srdce.

Velkým překvapením večera byl pro Středisko finanční dar, jenž obdrželo od firmy KASKA s.r.o. Na práci s dětmi v Českých Budějovicích, předal jednatel společnosti, Václav Kaska, šek ve výši 20 000 kč.

Salesiánské středisko mládeže, které se věnuje dětem různých věkový kategorií a z různých socioekonomických podmínek, tímto koncertem zahájilo cestu ke zkvalitnění horolezeckých aktivit. Další informace o Středisku a možnostech jak přispět do sbírky naleznete na zde.