Vánoce ve Středisku

Salesianske_stredisko_mladeze_vanoce na klubiku19

Pečení cukroví, zdobení stromečku, balení dárků, příprava štědrovečerní tabule, zpívání koled a společná pohoda. Toto všechno prožívá každá domácnost v předvánočním až vánočním čase. Jelikož ale i my máme Vánoce rádi a rádi tyto „rodinné“ chvíle trávíme i s našimi dětmi a kolegy, také se výše zmíněným aktivitám věnujeme.

Vánoční stromeček zdobily děti i zaměstnanci v budově Čtyrák i na Komunitním centru Máj. Děti z Klubíku Mája hostily děti z Mateřské školy K. Štěcha. Společně si vyrobily vánoční věnce pro Ježíška a také si zazpívaly kolegy. Týden na to děti pekly perníčky. Díky nepozornosti a rozbité troubě byly perníčky upečeny tak akorát.

Vánoční dárky si nakonec zasloužily všechny děti z Otevřených klubů. Těm nejmenším Ježíšek nadělil do Klubíku skládací duhu nebo ledního medvěda, těm starším přinesl na Oratoř nové deskové hry. Že byly děti na dárky opravdu natěšené, dokazuje velký počet kousků papíru. Nezapomněli jsme ani obdarovat naše dobrovolníky. Na Vánočním večírku se setkali nejen se zaměstnanci, ale i s dobrovolníky z různých činností. Za jejich práci, vlídnost a nadšení si odnesli knížku nebo diář na rok 2019.

Kvůli riziku kostí u kapra byla štědrovečerní večeře určena pouze pro zaměstnance. A ani to vlastně nebyla tak úplně večeře ale oběd. Pracovníci Otevřených klubů i ti ostatní, co ještě neměli dovolenou, o týden později připravili štědrovečení tabuli, jako kdyby opravdu Vánoce byly. Nechyběly ani tradice jako krájení jablka a pouštění lodiček.

Poslední pracovní dny roku 2018 jsme si díky adventu velmi užili. Tyto radosti nám pomohly alespoň na chvíli zapomenout na hromadu práce, která nás v kancelářích čekala :)