Tajné záznamy z chaloupky Operace Shepherd

Salesianske_stredisko_mladeze_operace shepherd35

V termínu od 23.7. do 31.7. jsme se zúčastnili tajné mise s krycím názvem Operace Shepherd. Jejím cílem bylo překazit plány teroristické organizace Telebomb. Vybrali jsme slibné nováčky, aby nám pomohli splnit náročný úkol, a vydali se s nimi na naši základnu na Ovčíně.

Hned první den jsme zaznamenali úspěch. Ukořistili jsem totiž čip s informacemi Telebombu, a zjistili, že hodlají odpálit raketu na jadernou elektrárnu Temelín. Tomu jsme museli zabránit. Nejprve však bylo třeba podrobit nováčky řádnému výcviku. Jeho součástí bylo zvýšení fyzické kondice takzvaným tréninkem s cihlou, ovládnutí základních bojových umění jako třeba sumo, zdokonalit se ve stavbě bunkrů a projít vědomostním testem.

V průběhu mise mohli již zacvičení agenti získávat vyšší hodnosti a tím i vyšší plat. Povýšit mohli buď za další dobrovolný výcvik nebo za zásluhy v boji či při pomocných pracích. Mimoto si každý agent vybral jednu ze tří užitečných specializací, kterou si osvojil. V nabídce byly pyrotechnika, chemie a šifrování.

Během výcviku naši základnu přepadli v noci dva teroristé a ukradli nám část našeho vybavení. Vypravili jsme se ho získat zpátky a spolu s ním jsme našli i zásobu pistolí, kterými jsme poté vyzbrojili naše agenty. Při nácviku střelby jsme od zbloudilého teroristy zjistili, že pro další informace se musíme vydat daleko mimo základnu. Sbalili jsme tedy to nejnutnější a vyrazili na pochod, na jehož konci jsme objevili, kdy má dojít k osudnému odpálení rakety.

Další den jsme získali zprávu ukrytou vysoko v korunách stromů a odhalili, že Telebomb chystá chemický útok na naši základnu. Všechny jsme tedy evakuovali a po útoku jsme museli vyčistit Ovčín zamořený od radioaktivního odpadu. Následně jsme se vydali do útočiště Telebombu pro poslední střípek jejich plánu –  souřadnice odpalu. Poté zbývalo jediné. Svést s teroristy rozhodující bitvu. Boj to byl tvrdý a dlouhý, ale náš trénink přinesl ovoce a my zvítězili. Úspěšně jsme deaktivovali raketu a vrátili se na základnu oslavovat záchranu Temelínu.

Celá akce je zdokumentována ve fotopříbězích, které si můžete stáhnout:

Fotopříběh 1

Fotopříběh 2

Fotopříběh 3