Táboroví vedoucí už ladí formu na léto

Salesianske_stredisko_mladeze_steken74

Léto se k nám blíží mílovými kroky, a proto starý zámek ve Štěkni ožívá mladými lidmi. Že to nedává smysl? Nám ano! Jedná se o několikaletý (typicky jarní) teambuilding chaloupkovských vedoucích, kteří v létě dobrovolně věnují svůj volný čas dětem na našich letních táborech – chaloupkách. Tento rok se na Štěkni sešli ve dnech 26. – 28. dubna. I letos se mezi nimi najdou nováčci, kteří zatím jenom zlehka tuší, co je vlastně v létě čeká.

Pro všechny byl celý víkend protkán aktivitami spojenými s výchovou, vzděláváním, opakováním starých informací a získáváním nových. Klasické ekonomické, bezpečnostní a zdravotnické okénko doplnily novinky z oblasti prevence zneužívání dětí. Velkým přínosem byla zajímavá přednáška o práci s hyperaktivními a autistickými dětmi. Naši dobrovolníci také pomohli místnímu správci odkorňovat a následně uskladnit dřevěná prkna. Na závěr odpoledne se uskutečnila soutěž v jízdě na ručně vyráběných koloběžkách, která všechny vyčerpala natolik, že večeře zmizela jako mávnutím kouzelného proutku. Energie se ale všem naštěstí vrátila, a tak všichni mladí dobrovolníci mohli slavit 93. narozeniny hraběnky Losyové z Losinthalu (smyšlená postava). Ta však bohužel během večera nečekaně skonala. Odkázala ale chaloupkám krásnou peněžní částku šesti tisíc korun českých, které budou nakonec použity pro zpestření chaloupkovských programů.

Akce pokračovala nedělním vzpomínáním pár vyvolených, kteří měli na konci března možnost navštívit italské město Turín a další místa spojená se životem Dona Boska. Ti se s ostatními podělili o pocit, jak důležitá je v dnešním světě salesiánská spiritualita, potřeba sjednocovat a vychovávat mladé a věnovat jim svůj volný čas. Celá akce byla zakončena tradiční mší, tentokrát v podání vodňanského kněze Josefa Prokeše.

Stejně jako se po náročné zimě znovu probouzí štěkeňský park, i v těchto mladých lidech se znovu pomalu probudil a utužil chaloupkovský duch, chuť hrát si a snaha „být svatý“.

Adéla Navrátilová