S „kroužkovými“ kamarády na výlet!

Salesianske_stredisko_mladeze_krouzky_primestak02

V letošním roce jsme nabídli již šestý ročník „kroužkového příměstského tábora“. Týden od 8. do 11. 7. 2019 jsme prožili opět ve znamení výletů. Cestovali jsme autobusem na Hlubokou nad Vltavou, kde jsme již tradičně prožili první den v Zoo Hluboká. Tentokrát jsme se trefili a mohli sledovat komentované krmení medvědů plavých. Druhý den jsme zařadili do programu oblíbené hřiště Panda, kde se děti dosyta vyřádily a propotily. 

Třetí den jsme se vypravili do Netěchovic na překrásný statek plný zvířat. Děti hned ráno připravily dobroty pro všechna zvířata a pak se vydaly na krmení. A nebylo toho málo: ovce, kozy, krávy, prasata, slepice, kachny – všichni měli hlad! Nejvíc si děti užily krmení králíků, které si mohly i hladit a chovat. Poté jsme navštívili Jihočeské zemědělské muzeum, kde si děti vyzkoušely mlácení obilí cepem nebo čištění obilí na fukárku a mletí mouky na kamenném mlýnku. Za odměnu si pak mohly zaskákat v Agrohopsáriu. Nakonec jsme si opekli na ohni buřtíky. Škoda, že čas tak rychle letí – klidně bychom u zvířátek zůstali déle. Únava byla veliká a tak někteří zemědělci cestu domů prospali. 

Poslední den jsme si užili v Hřišti Bezbot a po dobrém obědě si hráli na salesiánské zahradě. Čtyři dny utekly jako voda a tak jsme se museli rozloučit a rodičům vrátit jejich ratolesti – vydováděné, unavené a spokojené. Tedy děkujeme rodičům, že nám půjčili své děti – jedině proto teď máme spoustu společných prázdninových zážitků. Byla to skvělá parta dětí a už teď se těšíme na příště!

Kamila Urbanová, koordinátorka zájmových kroužků