Open CLUB POD STŘECHOU oživil Náměstí Vltava

V pondělí 17. 6. 2024 díky Salesiánskému středisku mládeže ožilo náměstíčko na sídlišti Vltava! Klubovna Vltava dostala novou zářivou přední fasádu vytvořenou místním umělcem Janem Řídelem a jeho ženou Veronikou Řídelovou. Mladí návštěvníci akce si díky jejich kreativní aktivitě mohli vyzkoušet sprejování na potravinářskou fólii.

Díky účasti na akci cirkusáků z BudeCirkus si mohli děti pohrát a zablbnout a vyzkoušet lezení na šálách a rozvinout žonglovací dovednosti. Další možností zapojit se do programu bylo zúčastnit se besedy o gamingu od Jakuba Kuneše z České spořitelny a zasoutěžit si a třeba i vyhrát dárkovou tašku plnou zajímavých odměn. V klubovně se mohli návštěvníci osvěžit a nabídnout si drobné občerstvení a zasoutěžit si o volné vstupenky do letního Kina Háječek nebo do kina Kotva. Program byl zpestřen vystoupením dětí z kroužků zumby, mažoretek a pomponů navštěvující kroužky Salesiánského střediska. Před knihovnou se děti mohli zapojit do tvořivé aktivity – tvorby komiksu, kterou si pro akci připravili pracovníci Jihočeské vědecké knihovny.  Moderování celé akce a zajišťování skvělé poslechové hudby zajistil Jiří Ježek z Hit rádia Faktor.  Zlatým hřebem akce byla nezapomenutelná show parkouristy Sonic Vova a jeho týmu mladých pouličních akrobatů, děti si mohli nějaké triky vyzkoušet sami a zasoutěžit si o merch.

Velice děkujeme všem, kteří se podíleli na vytvoření této akce, zejména nadaci ČEZ, která celou akci finančně podpořila, dále za organizační a metodickou podporu od Kulturisty České Budějovice a setkávání EHMK pro podporu komunit města České Budějovice. Děkujeme za volňásky do kina Háječek, Kotva. Za celou akci a její skvělý formát, jsme vděční VŠEM, kteří se podíleli na přípravě akce a její realizaci. Pracovníci a dobrovolníci Salesiánského střediska, pracovníci jihočeské vědecké knihovny, vystupující kroužků, Jiří Ježek, Jan a Veronika Řídelovi, zapojené organizace: Jihočeská vědecká knihovna, BudeCirkus, SonicVova, Česká spořitelna a za aktivitu dětí ze ZŠ Bezdrevská a také těm kteří na akci přišli a užívali si její program. DĚKUJEME!