Klubík Mája se loučil s dalším rokem a dalšími předškoláky

Salesianske_stredisko_mladeze_louceni s predskolaky67

Děti z Klubíku Mája, jejich rodiče a pracovníci Klubíku se na závěrečném rodičovském klubu sešli, aby oslavili konec školního roku. Krásné počasí a pohodovou atmosféru si na Čtyráku užívalo 11 rodin. 

V jednom koutku si děti vyráběly sluníčka, na trávníku zase soutěžila maminka se synem, kdo nejrychleji proběhne dráhu. Ve stínu pod stromy maminky řešily klíšťata a další nástrahy, které je mohou v letních měsících potkat. Některé děti se proměnily v netopýry a věšely se na železné tyče. Ti menší si pohráli s hračkami a ti nejmenší se předávali z náruče do náruče, aby se s přítomnými seznámili. K závěru klubu jsme zapálili oheň, který nejvíce zaujal chlapce. Kolem ohně se všichni sešli ať už se špekáčkem, rohlíkem nebo bez. Po jídle se mezi dětmi začala šířit nervozita. Dostanu pochvalu nebo ne? Nikdo ale domů s prázdnou ani se zklamáním neodcházel, naopak děti odcházely jako královny a králové. A to už jsme se loučili. Loučili jsme se s dětmi, které odchází do školky, a přáli jsme hodně štěstí dětem, které nastupují do školy.

Projekt BOS – Bez obav spolu se nachází na konci druhého roku. Během druhého roku se do programu Klubík Mája přihlásilo 44 dětí. Téměř čtvrtina přihlášených dětí pocházela z většinových rodin a tři čtvrtiny byly tvořeny dětmi z romské komunity. V několika případech byly do Klubíku přijaty děti mladší 3 let. I letos se potvrdilo, že aktivity pro předškolní/předškolkové děti mají pro jejich účastníky velký význam. Aktivity nabízí dětem prostor pro učení se základním znalostem, socializaci v dětském kolektivu, práci s vedením dospělého a fungování v řádu a v pravidelných rituálech. Tyto schopnosti a dovednosti děti využijí při nástupu do mateřské školy. Během školního roku odešlo 5 dětí do MŠ, dalších 13 nastupuje do MŠ od září a 2 děti nastupují do ZŠ.