Jarní přímešťák přenesl děti do říše zvířat

7F37E215-B8B9-41F8-8737-384A905A8CBA

Letošní první příměstský tábor se nesl v duchu tématiky říše zvířat. Bohatý program, složený z pohybových, lanových i výtvarných aktivit, zaručil dětem prožití opravdového dobrodružství.

Úvod do celého týdne provázely seznamovací hry na Komunitním centru, při kterých jsme si užili spoustu legrace. Naši účastníci byli rozděleni do dvou týmů, jež měly za úkol vytvoření projektů představujících zvířecí říši. Potřebné zástupce fauny i flóry si děti musely zasloužit – vyhrávaly je v různorodých soutěžích, a to po celou dobu trvání tábora. Také jsme společně zdobili skupinová trička, vymýšleli bojové pokřiky, a chystali se na odpolední „šifrovačku“, již jsme zdárně vyřešili. První den jsme završili florbalovým utkáním, realizovaném samotnými dětmi.

V úterý nás čekala exkurze nové prohlídkové trasy na zámku Hluboká, po které následovala procházka až do místní zoologické zahrady. Oba týmy se musely zhostit dalšího úkolu, a tím bylo luštění objevovací křížovky, mapující život různých druhů zvířat. Její funkčnost obohacovala družstvo zelených i modrých o nové poznatky.  

Následujícím deštivým dnem se nikdo z nás nenechal odradit – polovinu dne jsme strávili na KC hraním deskových a stolních her, druhá část byla realizována na „Čtyráku“, kde měli táborníci možnost vylézt na horolezeckou stěnu, nebo si zkusit grafickou techniku tisku na papír.

Čtvrtečním adrenalinovým zážitkem byla návštěva Laser arény na píseckém náměstí, nabízející jak samotnou laser game, tak i další sportovní a zážitkové vyžití. Nevynechali jsme jízdu na simulátoru, fuslečník, šipky nebo fotbálek. Aby předposlední den nezůstal bez zvířecího motivu, připravili jsme pro oba týmy pátrací hru, při které se hledaly po KC různé stopy, vedoucí k hádankám o lesních zvířatech.

Po této aktivitě se v tělocvičně promítal film, děti se zavrtaly do svých spacáků, a těšily se na poslední den. Dopoledne se událo ve znamení sídlištích her a proběhlo dotváření a výsledná prezentace celotáborových projektů. Po obědě jsme se věnovali hodnocení celého programu. Jako nejvíce vydařené dílčí části se dětem jevily hry v Laser aréně, sportovní aktivity, hra s víčky, a v neposlední řadě i výborná domácí rajská omáčka.

Uvítaly by však více placených her laser game, a jinak by neměnily nic, líbilo se jim všechno. Poměr jednotlivých typů aktivit byl hodnocen kladně, ničeho nebyl přehršel, ani nedostatek. Také jsme se dětí dotazovali, zdali poznaly, že naše parta vedoucích realizovala příměstský tábor poprvé. Prý to nebylo poznat, a tak jsme nabyli dojmu, že letošní jarní příměšťák se nám navzdory chladnému počasí opravdu vydařil.

Za tým Jarního příměstského tábora,

Veronika Fuksová