Jaký byl únor v Oratoři?

Salesianske_stredisko_mladeze_orator v divadle04

Přestože byly v únoru jarní prázdniny, Oratoř si tento měsíc užila naplno. Jak kulturně, tak sportovně i zábavně.

Vyrazili jsme do divadla

Rodinná opera Kominíček měla v Jihočeském divadle premiéru v pátek 8. 2. 2019. Ovšem my jsme ji mohli shlédnout již v úterý 5. 2. 2019, prostřednictvím poslední zkoušky před generálkou.

Děti zažily nejen obohacující kulturní zážitek ze sedadel v hledišti divadla, ale i napětí, dobrodružství a možná i trochu strachu. První část vystoupení totiž probíhala v začarovaném zákulisí divadla plném duchů. Děti s baterkami procházely chodbami, bedlivě pozorovaly jednotlivé scény duchů a usilovně se snažily odhalit zaříkadlo, které operu Kominíček osvobodí.

Už víme, jak vypadá sníh!

Když nemůže sníh k dětem, musí děti za sněhem. Konec jarních prázdnin jsme se rozhodli i přes nedostatek sněhu v Českých Budějovicích strávit typickými zimními radovánkami. Náš lyžařský pobyt se konal v termínu 8. – 10. 2. 2019. Ani krkolomná cesta autobusem nás neodradila od dobré nálady, plynoucí z naděje, že po jarním počasí u nás v údolí si užijeme sníh a mráz na horách. A že těch příležitostí bylo! 17 dětí, od sedmiletých špuntů po 14tileté puberťáky, mělo možnost vyzkoušet si lyže i snowboard na šumavské Kvildě.  Po dni lyžování i ti nejmenší začátečnice zvládly sjet několika obloučky celý kopec. Se staršími jsme pak zkoušeli jezdit na rychlost, nejen šusem ale i slalomem. Večery byly ve znamení koulovaček, deskových her, fotbálku a volné zábavy. Největší úspěch mělo, jako ostatně každý rok, noční bobování, potažmo pytlování. Dva dny utekly jako voda, naštěstí se našly hodné duše, které pomohly s úklidem, a v neděli v podvečer jsme již byli zpět v jarních Budějovicích, ale se spoustou sněhových i lyžařských znalostí. 

Karnevalové řádění

Na závěr měsíce proběhla jedna z tematických Oratoří – Karnevalová. Přes nízkou účast masek se však karnevalového veselí zúčastnilo tolik dětí, kolik se vejde židlí do tělocvičny na židličkovanou. Nejmenované zdroje potvrdily, že se jedná o nejpočetnější židličkovanou v Českých Budějovicích.