I letošní Velikonoce jsme slavili s Církevní MŠ

Salesianske_stredisko_mladeze_velikonocni dopoledne07

Děti z Klubíku Mája se opět sešly s dětmi navštěvující Církevní mateřskou školu U Sv. Josefa ku příležitosti velikonočních svátků. Na Šedivé úterý bylo pro děti na KC připraveno spoustu aktivit: velikonoční dílna, opičí dráha, balanční pomůcky, velikonoční povídání s Tomášem Rádlem a také diskotéka. Nejvíce si však děti, které byly u nás na návštěvě, užily velký a slunný prostor komunitního centra a pingpongový stůl a kulečník. Několik starších chlapců se ihned chopilo ping pongových pálek a míčku a odehrála několik sad. Mezitím, skupinka menších dětí, která byla uchvácena kulečníkem, obklopila kulečník, neboť jej mnozí z nich viděli poprvé a nevěděly, jak se kulečník vůbec hraje. Bez povšimnutí nezůstal ani stolní fotbal. Ti, kteří nefandili u pingpongu, nezápasili s fotbálkem, ani se nesnažili zvednout tágo do patřičné výšky, sbíraly po patře velikonoční papírová vajíčka. Ta byla důmyslně ukrytá na pozdější hru, ale přestože děti nevěděly, že je o hodinu později budou hledat, tak byla téměř všechna odhalena.

Paní učitelky z Církevní MŠ si ihned zapamatovaly jména dětí z Klubíku Mája a zapojily se do činností. Po tom, co děti vybily svoji energii u řízených aktivit, opět načerpaly síly u svačiny a lektoři znovu vajíčka ukryly, byla dětem vysvětlena společná hra. Hra spočívala ve hledání vajíček, která měla vytvořit most pro slepičku a kohoutka, aby se znovu setkali, jelikož mezi nimi byla propast. Po kvalitním tréninku ve hledání schovaných předmětů, děti rychle našly dostatečný počet vajíček, která umožnila slepičce a kohoutkovi se zase setkat. I když se obě skupiny dětí z počátku vzdáleně okoukávaly, na závěrečné diskotéce tančily a běhaly všechny společně. Na diskotéce také padly poslední fyzické síly dětí. Po skončení programu se děti loudavě oblékly a vrátily se zpět do své školky nebo domovů.

Už pátá akce pro děti z Klubíku Mája a pozvanou mateřskou školu se opět vydařila. Děti odcházely spokojené a učitelky a lektorky zůstaly celé.


Klubík Mája je realizován díky projektu  „BOS – Bez obav spolu“.

logo-bos