I letos je bývalá fara na Kvildě plná dětí

Salesianske_stredisko_mladeze_krtecek na kvilde03

Školící a vzdělávací středisko (ŠVS) Kvilda je jedna z nejstarších budov na Kvildě. Byla postavena v roce 1765 a o rok později byla k budově přistavěna fara. Od roku 1768 bylo v této budově zahájeno školní vyučování. To zde probíhalo až do roku 1810. Zásadní rekonstrukce bývalé fary proběhla v roce 2004, od kdy Salesiánské středisko mládeže České Budějovice vlastní tuto budovu. Její duchovně–pedagogický účel však zůstal.
ŠVS Kvilda slouží i k odpočinku a rekreaci rodin z různých koutů České republiky. Ve školním roce 2017/2018 bylo v ŠVS Kvilda ubytováno kolem 1215 lidí. Průměrně zde její návštěvníci strávili 3 – 4 noci. Mezi ubytovanými jsou nejčastěji rodiny – v posledním školním roce bylo v ŠVS Kvilda ubytováno 219 rodin. Tuto budovu využilo pro různé akce také 13 škol či jiných organizací. Samotné Salesiánské středisko mládeže České Budějovice zde uskutečnilo 10 akcí pro zaměstnance, dobrovolníky a konají se zde i lyžařské pobyty pro děti a mládež a oblíbený tábor pro maminky s dětmi „Krteček na Kvildě“.
Objekt ŠVS Kvilda poskytuje svým návštěvníkům příjemné prostory s domácí atmosférou a společenskou místností pro hromadná setkání. Termíny na zimní a letní sezónu je vždy potřeba rezervovat téměř rok předem.
Během školního roku zde proběhlo také několik drobných rekonstrukcí a oprav. Proměnou prošly dámské koupelny v 1. patře, udělaly se nové izolace a jsou zde nové sprchové kouty. Společenskou místnost osvětlují nové lustry.

Další informace o této budově naleznete na tomto odkazu, kde v případě zájmu o ubytování naleznete i kontakt.