Hradišťan & Jiří Pavlica odstartují sbírku na horolezeckou stěnu

Salesianske_stredisko_mladeze_horolezecke_zavody_038

V kostele sv. Vojtěcha ve Čtyřech dvorech v Českých Budějovicích zahraje po pěti letech hudební uskupení Hradišťan & Jiří Pavlica. Benefiční koncert k druhé veřejné sbírce Salesiánského střediska mládeže se bude konat ve čtvrtek 13. září od 19 hodin.

Toto jedinečné hudební těleso podruhé podpoří aktivity pro děti a mládež, které Salesiánské středisko nabízí. Hradišťan & Jiří Pavlica podruhé svým koncertem zahájí veřejnou sbírku Střediska. Druhá veřejná sbírka je vypsána za účelem renovace a rozšíření stávající horolezecké stěny a pořízení nové horolezecké stěny včetně jejího vybavení.

Horolezecký kroužek je, po kroužku Cvičení s Krtečkem, druhým nejoblíbenějším kroužkem Salesiánského střediska mládeže. Jejich horolezecké kroužky každoročně navštěvuje přes 40 dětí ve věku 5 – 13 let a tento průměr se stále zvyšuje. Každý rok se na této stěně konají Horozávody. Horolezecká stěna se nachází v budově Čtyrák, vedle kostela sv. Vojtěcha. Kvůli její vytíženosti je potřeba o horostěnu neustále pečovat a v zájmu rozšíření kapacity je žádoucí horostěnu rozšířit.

Podpořit malé i velké horolezce můžete od 1. září individuálním darem nebo zakoupením lístku na benefiční koncert Hradišťan & Jiří Pavlica. Za vaši štědrost budete odměněni jedinečným zážitkem z poslechu tohoto originálního hudebního uskupení, které s odkazem na lidové tradice překračuje hranice hudebních žánrů. Předprodej vstupenek probíhá v Karmelitánském nakladatelství, Na Sadech 19, České Budějovice.