Dětský den děti strávily ve „škole“

Salesianske_stredisko_mladeze_mdd201899

Oslavy Mezinárodního dne dětí na Komunitním centru na Máji se nesly ve znamení školského systému. Že to zní nudně? Dobrovolníci a zaměstnanci Střediska, zástupci z Mateřského centra, Klubu seniorů a Městské policie si ale s takovým tématem umí hravě poradit. Do jejich „školy“ přišlo více než 200 dětí ze sídliště Máj, ale i z jiných částí města. 

Všechna stanoviště pojali pořadatelé nejen stylově, ale i zábavně, alternativně a zajímavě. Co to všechno znamená? Že můžete získat doktorát z vysoké, aniž byste měli maturitu. Že u maturity je předsedou komise jelen. Že si i po absolvování učňáku můžete hrát v jeslích. Že i ti nejmenší absolvují univerzitu třetího věku! Z každého stanoviště děti získaly razítka do vysvědčení, které pak vyměnili za odměnu, jež věnovala Potravinová banka Jihočeského kraje a BESIP.

Kromě „vzdělání“ děti načerpaly i mnoho zážitků. Ty nejsilnější zážitky si odnášely děti, které překonaly strach a slaňovaly ze 4. patra Komunitního centra Máj. Pro některé bylo senzací vystoupení taneční skupiny Our Place Dance Crew či Taekwon-da. A někteří strávili celý den v tělocvičně, kde byl pro děti workshop parkouru. Velikou atrakcí bylo pro návštěvníky služební auto Městské policie. Sídlištěm se pak roznášelo výskání dětí v doprovodu policejní sirény a klaksonů. Začínající výtvarní umělci malovali svá první zátiší. Rodiče si zavzpomínali na dávná léta v retrokoutku, kde svým dětem ukázali, jaké to bylo točit káču a skákat panáka nebo gumu. Na závěr vystoupil mladý raper René z klubu Wolf. A k tomu všemu bylo i krásné počasí, tedy, dětský den jak má být.

Celá akce proběhla za finanční podpory Jihočeského kraje.