Děti vyměnily školní lavice za lyže

Salesianske_stredisko_mladeze_lyzak_201846

Přestože většina dětí ještě 1. února seděla ve školních lavicích a sklízela úspěchy či zklamání z pololetního vysvědčení, 30 jihočeských lyžařů a snowboardistů se časně ráno vydalo s českobudějovickým Salesiánským střediskem mládeže na šumavskou Kvildu.

Nezvyklý čtvrteční ranní odjezd přinesl i přes opožděný start své ovoce. Účastníci se hned po příjezdu na Kvildu nestihli ani porozhlédnout, co je kde nového, a hned po převlečení pokračovali na lyžařský areál Zadov. Odměnou nám byla kratší fronta u vleků a menší počet lyžařů na svahu. Tuto radost nám nevzala ani skutečnost, že hustě padal mokrý sníh, ani kolaps menšího vleku, který se zasekl tak, že jeho silný motor vyrval ze země jeden sloup tohoto vleku i s betonem, což nikdy nikdo neviděl a nezažil. Co už ale každý dobře znal, byla okamžitá a téměř nekonečná fronta u velkého vleku…

Ostatní dny se nesly ve zdokonalování se a zkoušení všeho nového, co lyže a snowboard na sněhu dovolují. Při každé jízdě nahoru všichni lyžaři upírali svůj pohled dolů na obsluhu betonující vyvrácený sloup. Instruktoři si připsali další pomyslný zářez na lyže díky naučení dalšího úplného začátečníka. Nejenže po dvou hodinách už Eliška jezdila sama, ale byla schopna sjet i celý velký svah (to i díky tomu, že malý vlek byl díky vyvrácenému sloupu mimo provoz). Třetí den už svištěla s ostatními, jako by na lyžích stála už několikátou sezónu.

Zatímco dopoledne a odpoledne patřilo lyžování, večer patřil společným hrám, soutěžím a večernímu pytlování. Jeden večer jsme proměnili naši kvildskou faru na „multikino“. Děti si měly možnost vybrat hned ze čtyř kvalitních filmů, vyhrál tématický film o skokanu na lyžích „Orel Eddie“.

I přes velký počet účastníků a vedoucích, jsme si tento lyžařský výlet všichni náramně užili, a to i díky skvělé kuchyni Elišky a Terky.

Chce s námi prožít další dobrodružství? Nemusíte čekat až na další pololetní prázdniny, už teď máte možnost se přihlašovat na jarní a letní příměstské a pobytové tábory – chaloupky. Více na www.esal.cz